Chile: Cestování

Chile
Cestování

Cestování po Chile je relativně snadné. Funguje zde výborná síť kvlaitních dálkových autobusů. prakticky odevšad se dostanete do hlavního města země Santiaga.

Cestopisy

 

Národní parky a chráněné oblasti

 

Nejkrásnější oblasti

 

Itineráře cest

  • Klasické výletní okruhy po Chile: jsou v podstatě dva: severní a jižní okruh, které oba startují v hlavním městě Santiago de Chile. Severní okruh: vede ze Santiaga do přímořského města Valparaiso, dále petroglyfy poblíž Ovalle. Národní park Pan de Azucar a hlavně několikadenní návštěva San Pedro de Atacama a jejího okolí. Jižní okruh:

Typy krajiny

  • Atacama: Celou severní půlku země zabírá jedna z nejsuších pouští světa Atacama. Do této oblasti spadá i náhorní pláň Altipláno se svými salary a hraničním hřebenem šestitisícových sopek. Zde se nachází i nejvyšší hora Chile – Ojos de Salado.
  • Střed země: Relativně úrodná krajina s proslavenými vinohrady, to je střed Chile. Zde je i hlavní město země Santiago. Pro turisty a cestovatele spíš tranzitní oblastí.
  • Patagonie: Jih země je naprostým protikladem severu. Zaledněná Patagonie se svými krásnými sopkami, národními parky, divokými fjordy a rozeklanými žulovými věžeme. To je to co sem láká čím dál víc návštěvníků.

Nejkrásnější místa

 

Aktivity

Praktické informace

Láká tě Chile? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Giga List: Nejkrásnější místa Provence

Výběr nejkrásnějších míst francouzského Provenskálska, kde najdeme nádherná historická města, azurové pobřeží a úžasné… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější místa Provence