Česká republika: Cestování

Česká republika
Cestování

Nejkrásnější místa

Jednodenní výlety

Nejkrásnější oblasti

Typy krajiny

  • Pískovcová skalní města: Pro zahraniční turisty jsou nejvíce zajímavá unikátní pískovcová města viděná v Adršpachu a Teplických skalách, Českém Ráji či vČesko-saském Švýcarsku.
  • Třetihorní sopky: dalšími velmi zajímavými oblastmi jsou České Středohoří a Lužické hory, kde je k vidění celá řada starých sopečných kuželů.
  • Příhraniční hory: prakticky celá Česká republika je ohraničena horskými celky (Krkonoše, Šumava, Jeseníky…a dalšími příhraničními pohořími), kde kvete pěší turistika. Všechny tyto pohoří jsou spíš malebná než, že by skýtaly nějaké dramatické scenérie. Zajímavé jsou zde pozůstatky vojenského opevnění budovaného před druhou světovou válkou
  • Povodí velkých řek: Oblíbené mezi návštěvníky jsou také i povodí velkých řek, zvlášť Vltava, Sázava a Berounka mají na některých místech velmi zajímavé kaňony.

Národní parky a chráněné oblasti

Itineráře cest

Klasické itineráře

  • Klasický okruh po České republice: pro zahraniční turisty bývá téměř vždy prvním cílem rozsáhlé historické centrum hlavního města Prahy (Staroměstské náměstí, Pražský hrad, Karlův most) a výlety na významné památky v jejím relativně blízkém okolí – hrady Karlštejn, Konopiště či Křivoklát. Koho zajímá období druhé světové války navštěvuje veliký památník v Terezíně. Poté se vydejte do Západních Čech do nejznámějších českých lázní Karlovy Vary. Hned vedle je impozantní hrad Loket s malebným městečkem. Následně vyražte na jih Čech do slavného města Český Krumlov. Poté vyražte přes Třeboň do Slavonic a Telče. Přes Třebíč jeďte do Znojma poznat i vinařskou Jižní Moravu. Poznejte památky Pálavy – Mikulov, Pavlov, Lednici a zažijte atmosféru viného sklípku. Pak se vydejte do Olomouce prohlédnout si slavný morový sloup. Při zpáteční cestě do Prahy se zastavte ještě v Kutné Hoře na slavnou kostnici.
  • Velký okruh Českou republikou: tři základní, zhruba týdenní, okruhy – sever Čech, jih Čech a Morava a Slezsko se nechají propjit na jeden velký okruh

Kombinace s okolními zeměmi

  • Malý okruh Střední Evropou: Velmi oblíbený je okruh po hlavních městech států Střední Evropy (Praha, Bratislava na Slovensku, Vídeň v Rakousku a Budapešť v Maďarsku) (minimálně týden)

Aktivity

Praktické informace

Láká tě Česká republika? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Giga List: Nejkrásnější místa Provence

Výběr nejkrásnějších míst francouzského Provenskálska, kde najdeme nádherná historická města, azurové pobřeží a úžasné… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější místa Provence