Národní rezervace Eduardo Avaroa: Příroda

Národní rezervace Eduardo Avaroa
Příroda

Hory

Na jihozápadním Bolívijským Altiplánu najdete desítky sopek vysokých většinou okolo 5 500 metrů nad mořem. Výstupy se však pořádají většinou jen na několik z nich. Nejvyšší z nich je Uturuncu (6 008m n. m.), která je zajímavá i tím, že je to jedna z nejlehčích šestitisícovek na světě. Oblíbený je také Licancabur díky svému pěknému kuželu a výhledem na okolní laguny a nižší sopky, čmoudící Ollagüe se sirným dolem těsně pod vrcholem, či Tunupa čnící přímo nad slavným salarem de Uyuni.

Nejznámějším přírodním divem na Altiplánu je gigantický Salar de Uyuni. Dále pak úžasné laguny a obecně celá tato sopečná krajina.

Jezera a rybníky

Různobarevné altiplánské laguny obklopené sopkami vytvářejí jedny z nejkrásnějších scenériích, které můžete v Bolívii vidět. Nejznámější z nich je asi rudá laguna Colorada. Nádherná je také laguna Verde ve které se odráží silueta krásné sopky Licancabur. V lagunách žijí tisíce růžových plameňáků.

Pouště

Většina zdejší krajiny je hodně nehostinná plná bělostných salarů a náhorních plání jen se sporou vegetací. Nejznámější a největší na světě je Salar de Uyuni na kterém jsou navíc úžasné „ostrovy“ plných obrovských kaktusů. Velmi zajímavou částí je i krajina Salvatora Dálího hrající červenými odstíny.

Skalní útvary

Nejznámější útvarem přímo na Altiplánu je Arbol de Piedra u kterého je zastávka při každé salar tour. Mimo něj jsou zde i další skalnaté útvary vymodelované větrem na poušti Siloli.

Sopečné aktivity

Sice má tato oblast vrchol své činnosti dávno za sebou, ale i tak zde najdete spoustu pozůstátků. Mimo desítek sopečných kuželů zde jsou i sirné doly, ale také oblast fumarol Sol de Maňána, kde se můžete podívat přímo do ďáblova kotlíku ve výšce skoro pět tisíc metrů nad mořem.

Místa s výskytem zvířat

 

Zvířata a vegetace

Najdete zde pro Altipláno typickou zvířenu a vegetaci: roztomilé viskače, plaché lamy a krásné plameňáky (ty nejvíce na laguně Colorada).

Pozorování zvířat

 

Zajímavá vegetace

Největší kaktusy najdete poblíž Salaru de Uyuni, zvlášť na ostrově Incahuasi jsou obrovští jedinci.

Aktivity

Praktické informace

Láká tě Bolívie? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Giga List: Nejkrásnější místa Provence

Výběr nejkrásnějších míst francouzského Provenskálska, kde najdeme nádherná historická města, azurové pobřeží a úžasné… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější místa Provence