Nejkrásnější země světa

Nejkrásnější země světa

Nejkrásnější státy světa

Vybrat 15 nejkrásnějších a nejpestřejších zemí světa to je opravdu přetěžký úkol, protože krásných zemí je opravdu hodně. 20 kovaných cestovatelů si lámalo hlavu nad tímto úkolem. Průsečíkem jejich návrhů je tento seznam nej zemí světa, tak snad pomůže ve výběru, kam na další cestu.

Obsah článku

#1 Island

Krajina ledu a ohně

Tato krajina, kde se potkávají všechny živly najednou je miniaturní ukázkou všech možných stádií vývoje planety Země. Je to krajina obrovských otevřených prostranství beze stromů, kde je intenzivní vodorovný déšť, rychlé změny počasí a zápach síry na denním pořádku. Krajina, kde lidi pořád žijí v těsném souladu s přírodou Krajina, v různých žebříčcích hodnocená jako jedno z nejlepších míst pro život. Krajina, kterou by měl každý milovník přírody a cestování navštívit alespoň jednou v životě.

Chci tam
Byl jsem tam

#2 Chile

Nejdelší nudle na světě

Chile je proslavené hlavně svým unikátním tvarem. Tato 4 329 kilometrů dlouhá země má do šířky jen něco kolem 144 kilometrů. Dle geografické šířky se tak výrazně mění vzhled země. Od dálného drsného patagonského jihu a Ohňové země s tisíci ostrůvky, ledovci a horami po sopky a krásná jezera. Ve středu země leží metropole země Santiago obklopená vinicemi proslaveného Chilského vína. Čím dál na sever je větší pustina pouště Atacama a na hranici s Argentinou jsou sopky na náhorní pláni Altipláno

Chci tam
Byl jsem tam

#3 USA

Stát velkých nadějí

USA je pořád považována, jako cesta za lepším životem či za svobodou. Jedni hledali svou zem, druzí bohatství. Na území žije mnoho národností čehož důkazem jsou jména některých měst či obcí. Žije zde přes 310 milionů obyvatel a je 3. největší zemí světa. Cestovatele uchvátí drsná Aljaška, nádherné národní parky západu, kouzelný Hawaii či velkolepé město New York

Chci tam
Byl jsem tam

#4 Norsko

Skandinávský klenot

Tato skandinávská země je plná nádherných fjordů, zařezávajících se strmými stěnami hluboko do vnitrozemí. Země, kde burácejí stovky úchvatných vodopádů. Země plná jezer, hor, nádherné fauny i flóry. Fjell, jak se říká té části půdy, která nebyla v minulých stoletích hospodářsky využívána a trvale osídlena, nabízí dostatek volnosti pohybu, radosti z nedotčené přírody a možnosti kdekoliv postavit stan. Norsko a jeho příroda je trekařův a cestovatelův ráj.

Chci tam
Byl jsem tam

#5 Nový Zéland

Země kiwiho a pána prstenu

Pro většinu návštěvníku je Nový Zéland ta země na konci světa. Úžasná a pestrá příroda, na relativně malé ploše, sem však téměř každého cestovatele alespoň jednou za život přivede - ledovcové hory, gigantické fjordy, nádherná jezera, sopečná krajina i kapraďové džungle to vše zde najdete. Na každém z obou hlavních ostrovů můžete zažít naprosto odlišnou krajinu. Zároveň je to země, kde můžete zažít spoustu adrenalinu. Mimo klasických cestovatelů a turistů sem míří i fandové Pána prstenu.

Chci tam
Byl jsem tam

#6 Bolívie

Indiánské srdce Jižní Ameriky

Bolívie je jedna z nejzajímavějších a nejpestřejších zemí Jižní Ameriky vůbec. Je tu téměř všechno na co si turista může vzpomenout: malebné okolí jihoamerického „moře“ – jezera Titicaca, treking s výhledy na majestátní zaledněné vrcholy Kordillery Real a krásné ledovcové plesa pod nimi, incké stezky mlžným krajem Yungas, nekonečný amazonský prales, pampa plná zvířat, drsná náhorní pláň Altipláno plné barevných lagun a sopek s bílou čepicí. Dech beroucí La Pazská kotlina a koloniální architektura v Potosí a Sorátě.

Chci tam
Byl jsem tam

#7 Nepál

Země nejen Mount Everestu a Yetiho

Země stvořená pro úžasnou velehorskou turistiku a horolezectví. Mimo sídla nejvyšší hory světa Mount Everestu (8 848 m n. m.) a sedmi dalších impozantních osmitisícovek tu také naleznete krásně zelené hory Mahábhárat, součást Malého Himaláje, s neskutečným počtem rýžových políček v prudkých svazích, vyprahlé tibetsky vypadající hory na severozápadě, úchvatná historická královská města v Káthmándském údolí, národní parky plné divoké zvěře v subtropických pláních Terai na hranicích s Indií

Chci tam
Byl jsem tam

#8 Maroko

Nejkrásnější saharská země

Maroko každého návštěvníka uchvátí svou pestrobarevností - úžasné duny nádherně zabarvené za východu a západu slunce. Drsné hory a soutěsky. Úžasně zelené oázy obklopené vyprahlou pouští. Neskutečně živé bazary ve starobylích městech. Krásné pobřeží a prastaré cedrové lesy.

Chci tam
Byl jsem tam

#9 Kyrgyzstán

Středoasijská země hor, jezer a jurt

Kyrgyzstán je velmi hornatá země ležící ve Střední Asii. Právě zde vrcholí monumentální pohoří Tian Shan horou Džengiš Čokusu (7 439m n. m.) známou spíš pod svým původním ruským názvem Pik Pobědy. Jsou zde také desítky krásných horských jezer obklopených letními pastvinami jailoo s fotogenickými jurtami a velkými stády koní, ovcí a krav. Na rozdíl od krásné přírody jsou města často depresivní, prašné a plné neudržovaných budov z období sovětského svazu.

Chci tam
Byl jsem tam

#10 Thajsko

Ráj pro milovníky pláží

Thajsko je pro většinu lidí po celém světě synonymum místa, kam se jezdí za jedněmi z nejkrásnějších pláží na světě. A po právu. Mořem zalitý kras stovek homolí mogotů čnících nad hladinu vytváří opravdu úžasné a pohádkové scenérie. Navíc počet ostrovů je tak rozsáhlý, že i zde najdete spoustu bohem zapomenutých míst. Navíc zde najdete spoustu zajímavých přírodních parků na severu země, bývalá královská města a obrovský Bangkok se spoustou zajímavých chrámů.

Chci tam
Byl jsem tam

#11 Indie

Země neuvěřitelných zážitků

Tuto obrovskou zemi, jak rozlohou, tak počtem obyvatel, nejvýstižněji charakterizuje slovo neuvěřitelná. Indie je neskutečná směsice různých národů, náboženství, vůní, ale také neuvěřitelného chaosu, nepořádku a bídy v gigantických velkoměstech. Každý kdo tuto zemi poprvé navštíví, je jí velmi intenzivně zasažen Každopádně je to velmi různorodá zem nejen kulturně, ale i přírodně. Však také celou její severní hranici zabírá pásmo Himaláje, tibetsky vypadající krajina Ladakhu či hornatý Kashmir.

Chci tam
Byl jsem tam

#12 Indonésie

Země tisíců ostrovů a sopek

Indonésie je obrovská země rozkládající se na víc jak sedmnáct tisíc ostrovech mezi Jihovýchodní Asii a Austrálií. Je to zároveň stát velmi přelidněný - žije zde okolo 250 milionů lidí, čímž je čtvrtá nejlidnatější země světa a zároveň nejlidnatější muslimská země světa. Charakterizují ji rozlehlé tropické pralesy a celá řada mohutných vulkánů. Turisté sem jezdí také za koupáním na bělostných či černých plážích, za komodskými varany či prohlížením místních zajímavých chrámů.

Chci tam
Byl jsem tam

#13 Čína

Nejlidnatější země světa

Čína ležící na samém východním konci Asie má neskutečně mnoho tváří a krajiných poloh. Najdete tu jak nejvyšší horu světa - Mount Everest, nejvyšší náhorní pláň světa i gigantická velkoměsta. Jsou zde i nejznámější světové památky jako je Velká Čínská zeď či Terakotova armáda. Najdete tu i tvář zastupující všechna chráněná zvířata - medvěda Pandu. Čínu určitě stojí za to navštívit, ale neberte ji jako zem spíš jako specifický kontinent

Chci tam
Byl jsem tam

#14 Peru

Jihoamerická kráska

Perú není jen Machu Picchu. Je to země krásných hor s úžasnými tyrkysovými lagunami, drsného Altiplána s malými vesničkami a stády lam, neskutečně vyprahlé pouště Atacamy, nespočtu vysokých sopek a přehlubokých kaňonů. Taky zde pramení nejdelší řeka světa Amazonka, která se pozvolna kroutí z náhorních planin do hloubi pralesa. Mimo tajuplných inckých památek je tu krásná koloniální architektura či bělostné kostelíky v horách. V pralesu a v oceánských rezervacích lze vidět spoustu živočichů

Chci tam
Byl jsem tam

#15 Guatemala

Země ve stínu sopek

Z hustého pralesa vykukujicí sopky, úchvatné jezero Atitlán a krásné mayské památky jsou hlavním lákadlem pro turisty navštěvující tuto nejindiánštější zemi ve Střední Americe. Nádech dobrodružství přidávají i místní vyprávějící o banditos poflakujících se po horách a džunglích. 

Chci tam
Byl jsem tam