Nejkrásnější túry na Kanárských ostrovech

Nejkrásnější túry na Kanárských ostrovech

To nejlepší z turistiky Kanárských ostrovů

Kanárské ostrovy nabízí celou řadu krásných túr nejen v sopečné krajině, ale i v mlžných lesích či podél krásného pobřeží. Pojďte se inspirovat těmi nejkrásnějšími túrami, co zde můžete podniknout

Obsah článku
Výstup na Pico del Teide
28.272, -16.643
3 718 m / 12 198 ft

#1 Výstup na Pico del Teide

Výstup na nejvyšší horu Španělska

Pico del Teide v súčasnosti neaktívny stratovulkán vysoký 7 500 metrov (od dna Atlantiku; desiaty najvyšší na svete) je najvyššou horou ostrova Tenerife a súčasne aj najvyšší vrchol Španielska s nadmorskou výškou 3 718 m n.m. V súčasnosti máme dve možnosti ako sa dostať na vrchol: 1) dvojdňovým výstupom s prespaním v chate (Refugio Altavista) 2) pohodlne s lanovkou.

Chci tam
Byl jsem tam
cani
Túra soutěskou Barranca Masca
28.305, -16.84
620 m / 2 034 ft

#2 Túra soutěskou Barranca Masca

V sevření sopečných skal k oceánu

Soutěska Masca začíná ve stejnojmenné vesničce. Většina běžných turistů překoná 600 metrové klesání k oceánu, odkud je odveze předem objednaná loďka do některého z nejbližších turistických středisek. Zažít si Mascu ale znamená jít dolů a zpět. V úzkém korytu soutěsky, sevřeném několik stovek metrů vysokými skalami, panuje mikroklima, kde není ani vánek a zásoba vody na cestu je nezbytností. Odměnou jsou pohledy na fantastické skalní útvary, krásný záliv a dobrý pocit z absolvování túry, která dle průvodců patří k těm nejtěžším na Tenerife.

Chci tam
Byl jsem tam
cani
Přechod přes Pico Viejo
28.263, -16.664
3 555 m / 11 663 ft

#3 Přechod přes Pico Viejo

To nejlepší ze sopečné krajiny

Tato túra je velmi atraktivní, protože vás zavede téměř na vrchol Pico de Teide (případně až na něj), provede vás chaotickým terénem lávových proudů a seznámí vás s neskutečnou krajinou  monumentálního kráteru sopky Pico Viejo dřímající na úpatí vyššího stratovulkanického Teide. K výjezdu pod nejvyšší vrchol Tenerife i celého Španělska se použije lanovka, která končí ve výšce 3555 m.n.m. Další cesta (kromě alternativního výstupu na Pico de Teide, k  němuž je nutné povolení) je celkově sestupem. Svojí délkou a terénem je ale poměrně náročná. Sestup končí u parkoviště hotelu Parador Nacional de las Caňadas ve výšce zhruba 2100 m.n.m.

Chci tam
Byl jsem tam
cani

Túra k Monte Taborno
28.559, -16.264
630 m / 2 067 ft

#4 Túra k Monte Taborno

Matterhorn Tenerife

Tento vrchol, připomínající svojí tvarovou jedinečností  tak trochu kultovní švýcarskou horu, není nijak vysoký, pouhých 706m n.m. Je však těsně u oceánu a proto působí velmi monumentálně. Nachází se v severní části ostrova v pohoří Anaga. Už přístup k němu po hřebenu, oddělujícím hluboká údolí, je velmi atraktivní.  Další cesta, která vrchol postupně obchází, nabízí nádherné výhledy na hory, údolí a útesy severu Tenerife.

Chci tam
Byl jsem tam
cani
Výlet na Los Muchachos
28.755, -17.885
2 426 m / 7 959 ft

#5 Výlet na Los Muchachos

Po severním okraji Caldera de Taburiente

Jednou z největších atrakcí ostrova La Palma je národní park Caldera de Taburiente. Jeho součástí je i nejvyšší vrchol Roque de los Muchachos (2 426m n.m.). Naopak spodní část sopečné propadliny je ve výšce pouze 400 m.n.m. Po hraně tohoto přírodního skvostu vede okružní cesta, která nabízí úchvatné pohledy do okolní krajiny. Přístup je velmi snadný, protože až na severní kraj kaldery lze vyjet autem po pěkné horské silnici. Níže popsaná cesta je krátkou, ale nádhernou procházkou z parkoviště u Roque de los Muchachos východním směrem těsně za vrchol Pico de la Cruz.

Chci tam
Byl jsem tam
cani
Výstup na Pico Nambroque
28.599, -17.827
1 922 m / 6 306 ft

#6 Výstup na Pico Nambroque

Severní část cesty vulkánů

Cesta vulkánů (Ruta de los Volcanes) vede jižním sopečným hřebenem La Palmy. Dá se přejít i za jeden den (8 – 11 hodin). Problém může být při jednodenní variantě se zajištěním dopravy. Alternativou pak je poznávání této zajímavé části ostrova po částech. Výchozím stanovištěm v tomto případě je piknikové místo Refugio de El Pilar (1455 m.n.m.), do kterého se lze jednoduše dostat autem po horské silničce vedoucí ze San Isidro na východě ostrova. Obvyklá mlha a drobný déšť při výjezdu není nutné brát vážně - cesta vulkánů bývá nad pasátovou oblačností.

Chci tam
Byl jsem tam
cani

Výstup na Volcán de San Martín
28.54, -17.839
1 597 m / 5 240 ft

#7 Výstup na Volcán de San Martín

Na jihu Ruta de los Volcanes

Prvním výrazným vrcholem na jižní části vulkanické cesty Ruta de los Volcanes je sopečný vrchol Volcán de San Martín (1 597m n.m.).  Je z něj nádherný výhled po okolní sopečné krajině a zároveň i na sousední ostrov Tenerife, přesněji na jeho hlavní dominantu, Pico de Teide. Přístupových cest je víc. Jedna vede např. z Monte de Luna. Poněkud zdlouhavější, ale o to pozvolnější přístup je z velkého parkoviště na silnici číslo 832, 2,5 km před Fuencaliente de la Palma v cca 750m n.m. Prašná cesta odtud vede až do Fuente el Pinar (1 100m n.m.), což je piknikové místo, kde místní o sobotách a nedělích tráví spoustu času při dobrém jídle a pití. Dá se tedy vyjet až sem, ale na nízký podvozek (při plném obsazení běžného auta) to moc není. Odtud se již prudším stoupáním dostaneme na zmíněnou cestu vulkánů.

Chci tam
Byl jsem tam
cani
Výstup na Atalaya de Femés
28.914, -13.777
355 m / 1 165 ft

#8 Výstup na Atalaya de Femés

Výstup na nejvyšší horu jihu Lanzarote

Nenáročný výstup na vyhlídkový vrchol, z něhož je nádherný pohled nejen na jih Lanzarote a sousední Fuerteventuru, ale i na sopečnou krajinu národního parku Timanfaya.

Chci tam
Byl jsem tam
cani
Výstup na Guajara
28.217, -16.612
2 710 m / 8 891 ft

#9 Výstup na Guajara

Nenápadný vrchol

Výstup na tento 2 718 metrov vysoký vrchol začína s informačného centra Cañada Blanca, pričom zostup pokračuje do dedinky Vilaflor. Celkovo sa počas neho vystúpi o necelých 600 výškových metrov, ale následne je potrebné klesnúť o 1 400 metrov. Trasa s celkovo dĺžkou približne 16 kilometrov prechádza cez viacero vegetačných pásem a je zaujímavá taktiež aj z geologického hľadiska.

Chci tam
Byl jsem tam
cani

Túra Chamonga - Benijo
28.588, -16.158
51 m / 167 ft

#10 Túra Chamonga - Benijo

Pobrežný trek uzavretou stezkou

Uzavretá ale o to krajšia stezka na ostrove Tenerife prechádza po severozápadnom pobreží z dvoch malých dediniek z Chamonga do Benijo, celá trasa má dĺžku približne 10 kilometrov a dá sa zvládnuť za niečo okolo 3 hodín, prečo tak dlho ? Pretože ako som spomínal cesta je uzavretá, vedie po pobreží a nachádza sa tam viacero úsekov kde si treba dávať veľmi veľký pozor.

Chci tam
Byl jsem tam
cani
Výstup na Calderón Hondo
28.699, -13.921
278 m / 912 ft

#11 Výstup na Calderón Hondo

Cesta na vyhlídkový kráter

Severní část ostrova Fuerteventura nabízí možnost několika pěších túr sopečnou krajinou s poměrně zachovalými krátery. Ty sice nedosahují žádných monumentálních rozměrů či výšky, ale přesto po výstupu na jejich okraj přinášejí pěkný rozhled po okolní krajině. V tomto směru je vděčným cílem vrchol sopky Calderón Hondo (278m n.m.), ke kterému je snadný přístup ze severního turistického střediska Corralejo. Je-li počasí přívětivé a není zrovna nějaká ta dešťová přeháňka, jsou z vrcholu vidět i jižní kopce sousedního severního ostrova Lanzarote.

Chci tam
Byl jsem tam
cani
Túra okolo Roques de Garcia
28.227, -16.635
2 190 m / 7 185 ft

#12 Túra okolo Roques de Garcia

Turistika poblíž Božího prstu

Roques de Garcia je pro většinu návštěvníků jen vyhlídka na Pico de Teide přes skálu Boží prst. Dá se tu však udělat i velmi příjemná vycházka okolo celého tohoto sopečného hřebínku se skalními věžemi.

Chci tam
Byl jsem tam
cani