Nejkrásnější pláže v okolí Marmaris

Nejkrásnější pláže v okolí Marmaris

Pohádkové pláže pod horami

Většina pláží v okolí známého turistického letoviska Marmaris je překrásných. Mimo čisté azurové vody a parádního koupání vás uchvátí hlavně jejich hornaté okolí. Přímo od moře se zvedají několik set metrů vysoké vápencové hory, které dodávají zdejším plážím dramatickou atmosféru. V největších letoviscích je samozřejmě hlava na hlavě, ale najdetet zde i pláže takřka liduprázdné.

Obsah článku
Pláž v Gerbekse bay
36.7, 28.225
0 m / 0 ft

#1 Pláž v Gerbekse bay

Pláž pod Těhotným kostelem

Pláž v Gerbekse bay je známá v Marmarisu spíš pod anglickým názvem Pregnant Church - podle zbytků byzantského kostelíku nad tím překrásným malým zálivem. Patří mezi klasické "robinsonovské" pláže, protože zde není žádná zástavba a dá se sem jednoduše dostat pouze po vodě.

Chci tam
Byl jsem tam
tr
Pláž v Ciftliku
36.718, 28.239
0 m / 0 ft

#2 Pláž v Ciftliku

Krásná poloopuštěná pláž

Pláž v Ciftliku je položená v krásné zátoce obklopené horami přímo naproti malebnému ostrůvku. Sice sem vede prašná silnička, ale i tak je zde relativně málo návštěvníků. Jediný hotel, který zde stojí je opuštěný a chátrající. Škoda, bez něj by to tu byl opravdový ráj na zemi.

Chci tam
Byl jsem tam
tr
Pláž v Amos Bay
36.759, 28.268
0 m / 0 ft

#3 Pláž v Amos Bay

Romantická pláž

Oproti jiným plážím v oblasti Marmarisu je v Amos Bay realtivní klid. Nečekejte zde hotelové komplexy. Jedinou zástavbou je letní dovolenkové apartmánové městečko vysoko ve svahu nad mořem.

Chci tam
Byl jsem tam
tr

Pláž Kumlubük
36.747, 28.27
0 m / 0 ft

#4 Pláž Kumlubük

Relativně osamocená pláž

Na poměry v oblasti Marmarisu je kilometr a půl dlouhá pláž Kumlubük relativně osamocená. Najdete zde bílé oblázky tradičně pěkné horské scenérie při pohledu do vnitrozemí. Můžete zde ležet na vlastní dece či na lehátkách u restaurací v jižní části pláže.

Chci tam
Byl jsem tam
tr
Pláž v Turuncu
36.775, 28.249
0 m / 0 ft

#5 Pláž v Turuncu

Pláž v malebné zátočině

Pláž v Turuncu má zhruba tři čtvrtě kilometru na délku. Na severu je výrazně méně návštěvníků než na rušné jihu. Z pláže jsou krásné výhledy na okolní váúencové hory.

Chci tam
Byl jsem tam
tr
Pláž v Icmeleru
36.806, 28.233
0 m / 0 ft

#6 Pláž v Icmeleru

Rušná pláž s krásným výhledem

Icmeler je druhé nejrušnější středisko v oblasti Marmarisu, takže na zdejší, zhruba kilometrové, pláži rozhodně klid nečekejte. Výhled na okolní kopce a ostrůvky však stojí za to.

Chci tam
Byl jsem tam
tr

Pláž v Marmaris
36.848, 28.261
0 m / 0 ft

#7 Pláž v Marmaris

Pláž dvou tváří

Marmaris a jeho obrovská, skoro čtyři kilometry dlouhá pláž, je centrem celé oblasti. Víc než vlastní koupání si zde užijete překrásné pohledy na okolní hory. Vlastní pláž je relativně úzká a doslova zacpaná lehátky. Volné místo tak najdete pouze na veřejné pláži.

Chci tam
Byl jsem tam
tr