Z Rejvízu do Jeseníku

Z Rejvízu do Jeseníku

Snadná a nádherná procházka s výhledy

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 4:00 hod

Horská osada Rejvíz leží ve výšce 780 m.n.m. na rozhraní Hrubého Jeseníku a Zlatých Hor, zhruba 8 km východně od města Jeseník. Je to nádherná lokalita, která je ideálním výchozím místem pro řadu túr po Jeseníkách.

Obsah článku
Recenze [1x]

Horské louky

Od rozcestníku uprostřed obce vyrazíme po naučné stezce Rejvíz směrem ke stejnojmenné národní přírodní rezervaci.

Horské louky

Jezírko

Po dřevěném chodníku (vstupné 30,– Kč, září 2018) dojdeme k Velkému mechovému jezírku. NPR Rejvíz je největším moravským rašeliništěm o rozloze 396,63 ha.

Jezírko

Těžba dřeva

Okružní naučná stezka nás zavádí zpět do obce Rejvíz. Dále pokračujeme po červené turistické značce směr Zlatý chlum. Postup může být komplikován těžební činností.

Těžba dřeva

Výhledy

Hřebenová cesta občas nabízí výhledy k severu na polského území. Na podzim tu není obvykle problém najít spoustu hub, i když ty nejkrásnější nejsou vždy jedlé.

Výhledy

Praděd

Na jižní straně pod vrcholem Bílé skály je pěkný pohled na nejvyšší moravskou horu Praděd.

Praděd

Kruhový výhled

Dalším cílem je rozhledna Zlatý vrch, která byla otevřena už v roce 1899. 26 metrů překonáváme po 145 schodech. Z výšky 901 m.n.m. (vrchol rozhledny) je kruhový výhled na blízké město Jeseník, Otmuchovské jezero v Oderské nížině v Polsku a Hrubé Jeseníky s dominantními vrcholy Praděd a Šerák, případně na Králický Sněžník a Rychlebské hory.

Kruhový výhled

Priessnitzova vyhlídka

Od rozhledny klesáme po modře značené cestě směr Jeseník. Dojdeme až na Křížový vrch s tzv. Priessnitzovou vyhlídkou. Město Jeseník je odtud na dohled a za dalších cca 20 minut klesání jsme v cíli cesty.

Priessnitzova vyhlídka


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam