Výstup na Rotstock (2663 m n.m.)

Výstup na Rotstock (2663 m n.m.)

Ferrata v severní stěně Eigeru

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Malá
Obtížnost: Průměrná
Čas: 1 den

Pokud patříte mezi milovníky via ferrat a stejně jako horolezce vás fascinuje děsivě krásná severní stěna Eigeru, tak ferrata na Rotstock je pro vás to pravé. Nepatří sice mezi nejtěžší, ani s nejlepšími panoramaty, ale díky svému umístění a malému počtu návštěvníků má jedinečné kouzlo.

Obsah článku
Recenze [1x]

K Rotstocku přes Eiger trail

K ferratě na Rotstock se lze dostat dvěma směry. Buď ze zastávky zubačky na Kleine Scheideggu, nebo z Grindelwaldu přes Eiger trail, který se táhne pod pověstnou severní stěnou.

K Rotstocku přes Eiger trail

Pod severní stěnou

Pro ty, kteří zvolí trasu z Grindelwaldu, začne cesta prudkým stoupáním až ke stanici Alpiglen. Odtud se jde téměř po „vrstevnici“, až k nástupu na samotnou ferratu.

Pod severní stěnou

Pohled na Schwarzhorn

V Bernských Alpách je mnoho zajímavých ferrat. Jedna z nich se nachází na Schwarzhornu, který se tyčí téměř do tří tisíc metrů a cestou k Rotstocku je vidět snad z nejkrásnější strany.

Pohled na Schwarzhorn

Rotstock

Většina pasáží je opravdu snadná. Pouze na začátku ferraty je několik žebříků a komplikovanějších úseků. Zpestřením pak může být malý ledopád těsně pod vrcholem, přes který je potřeba přejít.

Rotstock

Vrcholové panorama

Za dobrého počasí jsou z vrcholu vidět čtyřtisícové vrcholy Mnich a Jungfrau.

Vrcholové panorama


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam