Výstup na Cruz de Gala a Pico Verde

Výstup na Cruz de Gala a Pico Verde

Krásná túra v pohoří Teno

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Malá
Obtížnost: Průměrná
Čas: 3:30 hod

V pohoří Teno je mnoho zajímavých míst. Výstup na vrcholy Cruz de Gala a Pico Verde ovšem patří k tůrám, které přinášejí nádherné kruhové výhledy a navíc tu není tolik turistů, jako např. ve zdejší známější lokalitě – soutěsce Masca.

Obsah článku
Recenze [1x]

Pico de Teide

Cestu začínáme u restaurace Fleytas, která je u hlavní silnice TF-82, směřující do Santiaga del Teide. na vrcholu stoupání silnice odbočujeme po úzké asfaltové cestě vpravo (i tam lze ještě zanechat auto). Je odtud krásný pohled na Pico de Teide a Viejo.

Pico de Teide

Výhledy

Při dalším stoupání se objevují výhledy na vrcholové partie ostrova i pohoří Teno, pod nímž je městečko Santiago del Teide. Je to tak trochu hra na schovávanou, protože někdy nás zahalí rychle postupující oblačnost, abychom byli o to víc nadšeni a překvapeni novými výhledy při náhlém vyjasnění.

Výhledy

Cruz de Gala

Asfaltová cesta vede až k vrcholu (1347 m.n.m.), na němž jsou stožáry s anténními systémy a požární pozorovací věž. Je odtud téměř kruhový výhled.

Cruz de Gala

Cruz de Gala

Kromě Pico de Teide, Pico Viejo a pohoří Teno objevujeme nad mořem mraků sousední ostrov La Palma.

Cruz de Gala

Degollada de la Mesa

Úzkou pěšinou sestupujeme do sedla Degollada de la Mesa (1247 m.n.m.). Je to zkratka, kterou nelze doporučit těm, kterým by mohlo vadit lehké lezení po kamenech a skalce. Významně se tím ovšem zkrátí cesta, která jinak obchází vrchol Cruz de Gala ze severní strany.

Degollada de la Mesa

Pico Verde

Jsme na vrcholu (1318 m.n.m.), ze kterého je celé pohoří Teno jako na dlani a pozorujeme i sousední ostrov La Palma se dvěma horskými hřebeny, rozdělenými mořem mraků.

Pico Verde

Barranco de Masca

Pod námi tone v hlubokém stínu soutěska Masca, která je skvělým typem na trek až k oceánu.

Barranco de Masca

Masca

Obec Masca je hojně navštěvovanou lokalitou. I přes množství turistů stojí za výlet. My však sestupujeme zpět na Degollada de la Mesa a značenou cestou se vydáváme k restauraci Fleytas, výchozímu bodu dnešního putování po krásách pohoří Teno.

Masca


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam