Výlet na Ras as Sawadi

Výlet na Ras as Sawadi

Koupání s krásným výhledem

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 3:00 hod

Dvacet pět kilometrů severozápadním směrem od města Barka se nachází zajímavý poloostrov Ras as Sawadi. Mimo koupání v teplém moři na zdejší známe Suwadi Beach si můžete udělat na člunu výlet i na blízké ostrůvky. Na největším z nich je postavena i vyhlídková věž s opravdu pěkným rozhledem.

Obsah článku
Recenze [1x]

Pláž Suwadi

Navigovat na mapě
2 m / 7 ft

Z nově stavěné pobřežní dálnice odbočíte na pláž Suwadi u města Sarimah. Dlouhá slepá silnice vede ještě přes město Suwadi al Batha než se dostanete na samý konec poloostrova. Je zde velké neplacené parkoviště malá palmová promenáda, dětské hřiště a i podniky, kde se dá najíst, či dokoupit pití

Pláž Suwadi

Výhled na ostrov Suwadi

Asi půl kilometru od pláže je za mělkou mořskou úžinou největší ze zdejších ostrovů a zároveň hlávní lákadlo tohoto místa.

Výhled na ostrov Suwadi

Rybáři na Suwadi

Vždy zde najdete rybáře, respektive čekatele na turisty, kteří nabízejí své převozní služby. Je zde potřeba velmi smlouvat, protože první nabídky na svezení jsou dost mimo realitu.

Rybáři na Suwadi

Převozník

My jsme si nakonec domluvili výlet na největší ostrov s tím, že tam budeme mít cca hodinu a půl času na průzkum. Převozník nás přivezl a pak odjel s tím, že se pro nás v domluvený čas vrátí. Hned má člověk pocit jako Robinson, sám na pustém ostrově.

Převozník

Přístavní pláž

Navigovat na mapě
8 m / 26 ft

I pláž, kde nás vyložil převozník stojí docela za to. Hyzdí to zde jen jedna polorozpadlá stavba a hadice s vodou na zavlažování. Očividně měl někdo s ostrovem velké plány, které se úplně nepodařily.

Přístavní pláž

Výhled z písečné kosy

Navigovat na mapě
3 m / 10 ft

Úplně nejhezčí místo na koupání s parádním výhledem je z písečné kosy – hlavně při odlivu. Při přílivu docela mizí pod vodou a moře pak už není tak vyhřáté

Výhled z písečné kosy

Pohled zpět na pevninu

Na pevninu lze dokonce „přejít“ za odlivu, kdy máte vodu tak po ramena, takže teoreticky nemusíte využít ani služeb převozníka. Za přílivu se však přes úžinu ženou vlny a může to být i relativně nebezpečné.

Pohled zpět na pevninu

Schody do nebes

Určitě se vyplatí i v ománském vedru vyrazit po schodech na vrchol ostrova. Je to cca jen 65 výškových metrů, ale i tak dají zabrat.

Schody do nebes

Vyhlídky z výstupu

Stačí vystoupat pár desítek výškových metrů a výhled začíná být parádní

Vyhlídky z výstupu

Pod vrcholem

Cíl výletu je jasný – strážní věž. Je však možné udělat daleko více odboček ke „grilovacím / kempovacím“ altánkům. Noc pod širákem by zde asi stála za to

Pod vrcholem

Vrcholovka

Z vrcholu jsou vidět ostatní malé ostrůvky s mini plážičkami

Vrcholovka

Finální cesta k věži

Vrchol tohoto ostrůvku je kupodivu docela rovinatý a k věži vás dovede pohodlná cesta stromořadím zavlažovaným těmi podmořskými hadicemi

Finální cesta k věži

Vrcholová věž

Vrcholová věž je krásná novostavba – postavená určitě na místě staré ruiny. To nepochopíte – vevnitř je téměř zasypaná odpadky. Je tam navíc dost tma, tak oceníte světlo na mobilu.

Vrcholová věž

Výhled ze strážní věže

Navigovat na mapě
55 m / 180 ft

Výhled z vrcholku věže rozhodně stál za tu námahu

Výhled ze strážní věže


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam