Výlet do Congu a okolí

Výlet do Congu a okolí

Město s keltskou historií

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 2:00 hod

Na samém severu jezera Corrib začíná hrabství Mayo, které pokračuje dále na sever Irska podél západního pobřeží a je také jednou z perel, které stojí za návštěvu. Bohužel má tu nevýhodu, že bez auta je sem doprava opravdu komplikovaná. My se při návratu z Connemary při objíždění jezera Corrib dostali do městečka Cong, ležící právě v této malebné krajině. Najdete tu ruiny opatství, starý keltský hřbitov, hrad Ashford castle, lesopark s vyhlídkovou věží. Mimo to se tu natáčel film The quiet man.

Obsah článku
Recenze [1x]

Cong Abbey

Navigovat na mapě
12 m / 39 ft

Město Cong není veliké, spíše naopak, a tak jen pár kroků od parkoviště už vstupujete do areálu bývalého opatství.

Cong Abbey

Ruiny opatství

Navigovat na mapě
12 m / 39 ft

Zříceniny bývalého augustiniánského opatství pocházejí většinou ze 13. století a byly popsány jako některé z nejlepších příkladů středověké církevní architektury v Irsku.

Ruiny opatství

Keltské kříže

Navigovat na mapě
12 m / 39 ft

K opatství patří i starý hřbitov s keltskými kříži, tolik typickými pro celé Irsko s jeho historií. Opatství je také známé jako útočitšě posledních pár let života Rory O'Connora, posledního Irského krále před vpádem Normanů do říše.

Keltské kříže

Monk's Fishing Hut - Rybářská chata mnichů

Navigovat na mapě
17 m / 56 ft

Procházkou přes opatství a dále směrem k lesoparku narazíte na ruiny rybářské chaty mnichů, která sedí na pilířích přímo na řece ústící do jezera Corrib. Za chatou se dále pokračuje přes pěší mostek kamennou bránou do spletence pěšinek v lesoparku.

Monk's Fishing Hut - Rybářská chata mnichů
Lesopark

Lesopark

53.539059, -9.290026

Přírodní lesopark za opatstvím, který patří k hradu Ashford, je volně přístupný jak pro pěší, cyklisty tak i jezdce na koně, protože tu mají i jízdárnu. Okruhů je tu několik a tak můžete zvolit dle vlastních časových nebo fyzických možností. Zelenými odstíny barev to tu jen hýří a to hlavně na přelomu jara a léta. Každý strom je obrostlý břečťanem a oba jsou ještě pokrytý mechem. Les připomíná procházku elfím hvozdem.

Vyhlídková věž Guiness

Vyhlídková věž Guiness

53.541683, -9.28346

Zhruba uprostřed lesoparku po asi 15–20 minutové procházce můžete narazit na kamennou rozhlednu – Guiness tower, která byla k našemu překvapení i volně přístupná.


Guiness tower

Guiness tower

53.537098, -9.295174

Na vrcholu sice není příliš patrné, že jde o vyhlídku, protože okolní stromy jsou stejně vysoké ne-li vyšší než je věž samotná, kterou podle jejího názvu vystavěla rodina Guiness již roku 1864

Ashford castle

Navigovat na mapě
14 m / 46 ft

Jedním z největších a nejzachovalejších hradů v Irsku je hrad Ashford, vystavěný rodinou Guiness a v současnosti slouží jako luxusní hotel. Hrad leží na břehu jezera Corrib a do něj ústící řeky. Samozřejmostí je možnost romantické projížďky na loďce. Okolní přilehlé zahrady jsou krásně upravené a k panství patří jak celý lesopark, tak i nedaleká jízdárna, která nabízí vyjížďky po lese.

Ashford castle


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam