Túra soutěskou Barranco del Río

Túra soutěskou Barranco del Río

Nádherné seznámení s pohořím Anaga

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Nadprůměrná
Čas: 6:00 hod

Pohoří Anaga na SV části Tenerife je plné hlubokých soutěsek, strmých útesů, rozmanité vegetace. I když patří oblast Barranco del Río mezi turisty k těm velmi oblíbeným, většinou tu není nijak přelidněno, ostatně jako v celé Anaze. Tedy alespoň prozatím.

Obsah článku
Recenze [1x]

Punta del Hidalgo

Výchozím bodem cesty je hlavní silnice v Punta del Hidalgo. Pokud přijedeme autem, můžeme parkovat na konci této silnice s pěknou vyhlídkou na svahy pohoří Anaga. Najdeme tu i konečnou zastávku autobusu č. 105.

Punta del Hidalgo

Barranco del Río

Ze silnice odbočíme na úzkou cestu, vedoucí podél banánových plantáží. Klesáme až na dno soutěsky.

Barranco del Río

Barranco del Río

Míjíme dvě menší budovy. Odtud soutěskou vede po levém svahu ve směru výstupu úzká pěšina.

Barranco del Río

Barranco del Río

Nízké prosincové dopolední slunce vytváří na svazích soutěsky atraktivní hru světel a stínů. Nad hřebenem Anagy se tvoří oblačnost, která v průběhu dne většinou skryje vrcholové partie pohoří.

Barranco del Río

Barranco del Río

Během výstupu míjíme několik skalních převisů. Eroze tu v sopečném materiálu vytvořila mnoho otvorů i skalních oblouků.

Barranco del Río

Vyhlídka

Po prudkém stoupání na skalní hřeben se postupně dostáváme ke dvěma velmi pěkným vyhlídkovým místům, ze kterých je krásný pohled na členité pobřeží Anagy.

Vyhlídka

Vyhlídka

Ze druhé vyhlídky je skutečně velmi vzdušná podívaná na rozmanité útvary, které vytvářejí vlny Atlantiku při kontaktu s členitým pobřežím.

Vyhlídka

Chinamada

Dostáváme se pomalu k vrcholu našeho výstupu, malé obci Chinamada. Členitý kužel Roque de los Piňos (548 m.n.m.) zůstává pod námi, v protějším svahu je vidět několik stavení vesnice Batán. V Chinamadě je možné se občerstvit, ovšem místní bar má v pondělí a úterý zavřeno.

Chinamada

Mirador Aguaide

Z Chimanady se vracíme asi 400 metrů nad útesy na jeden z nejkrásnějších vyhlídkových bodů na Tenerife. Kromě pohoří Anaga je tu krásně vidět i město Punta del Hidalgo, start a cíl naší cesty, SV směrem vykukuje vrchol téměř kultovní hory Monte Taborno.

Mirador Aguaide

Podvečer

Sestup zpět je jako obvykle náročnější. Na dno Barranco del Río se dostáváme po západu slunce. Odměnou je příjemná podvečerní atmosféra pobřeží.

Podvečer


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam