Túra na Montaňa Tafada

Túra na Montaňa Tafada

Na samém severu Anagy

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Malá
Obtížnost: Průměrná
Čas: 4:30 hod

Okolí nejsevernější obce Chamorga je skutečným rájem pro trekaře. Je tu řada zajímavých stezek, které vás zavedou do husté vegetace mlžného pralesa a na skvělá vyhlídková místa, z nichž je vidět divoké pobřeží pohoří Anaga.

Obsah článku
Recenze [1x]

Chamorga

Silnice TF-123 končí v Chamorze. Dál už to prostě nejede. Od malého parkoviště, kde je i konečná zastávka autobusu, vyrážíme úzkou stezkou vzhůru hustou vegetací vavřínového lesu na sedlo Cruz del Draguillo.

Chamorga

Vavřínový les

Je typický pro celé hřebenové části pohoří Anaga. Někdy se mu také říká mlžný prales, protože vrcholky Anagy bývají často zahaleny oblaky. To se mi, přiznám se, líbí ještě víc. Ovšem dnes máme smůlu: slunce svítí, obloha je skoro bez mráčku.

Vavřínový les

El Draguillo

Ze sedla odbočujeme vlevo a stoupáme k vyhlídce pod vrcholem Cabezo del Tejo. Na okamžik se objevuje výhled na malou obec El Draguillo. Vede přes ni okružní cesta kolem nejsevernější části Anagy a obec je proslulá svým velkým dračincem.

El Draguillo

Cabezo del Tejo

Prudký výstup se vyplatil. Kocháme se pohledem na SV pobřeží, obec Almáciga a Roque de Dentro.

Cabezo del Tejo

Vyhlídka

Sestupujeme zpět do sedla Cruz del Draguillo a pokračujeme výstupem po hřebeni až ke dlouhému kameni, z něhož je další výhled na severní pobřeží.

Vyhlídka

Casas de Tafada

Hřebenová cesta nakonec klesá ke starému kamennému stavení, které kdysi sloužilo jako skladiště potravy pro zvířectvo. Odtud vede cesta jak dolů k pobřeží, tak dál po hřebeni k nepřehlédnu­telnému orientačnímu bodu, ke kterému míříme i my.

Casas de Tafada

Montaňa Tafada

Před námi je už velmi blízko cíl dnešní cesty, vyhlídkový vrchol, z něhož je nezapomenutelný pohled na nejsevernější část Tenerife a jeho pobřeží.

Montaňa Tafada

Roque de Dentro

U členitého pobřeží je několik skalních ostrovů, které jsou přírodními rezervacemi. Nejmohutnějším z nich je 178 metrů vysoký Roque de Dentro.

Roque de Dentro

Anaga

Nejsevernější část pohoří Anaga je „Reserva Natural Integral de Ijuana“. Všude kolem roste endemické eonium.

Anaga

Severní pobřeží

Sever ostrova Tenerife hlídá maják Faro de Anaga. 240 metrů níže je malá rybářská obec Roque Bermejo.

Severní pobřeží

Anaga

Z Montaňa Tafada jdeme zpět po značené cestě přímo do Chamorgy, výchozího místa našeho putování po nejsevernější části ostrova.

Anaga


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam