Suchá Bela

Suchá Bela

Nejznámější soutěska Slovenského ráje

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Větší
Obtížnost: Těžká
Čas: 2:30 hod

Když se řekne Slovenský ráj, tak se vybaví soutěsky, když se vybaví soutěsky, tak s nimi i Suchá Bela. Není asi známější soutěsky. Je dlouhá lehce přes 3 km a je zpoplatněná. Pozor na počasí. Umí být i pěkně mokrá a na své cestě návštěvníka provede několika vodopády. Její čas na začátku uvádí nesmyslných 1,5 hodiny. Opravdu je potřeba si vytyčit minimálně 2 hodiny. Za sebe spíše 2,5 hodiny. Za ty se to nechá stihnout se vší parádou.

Obsah článku
Recenze [2x]

Suchá Bela

Nejznámější soutěska Slovenského ráje

Když se řekne Slovenský ráj, tak se vybaví soutěsky, když se vybaví soutěsky, tak s nimi i Suchá Bela. Není asi známější soutěsky. Je dlouhá lehce přes 3 km a je zpoplatněná. Pozor na počasí. Umí být i pěkně mokrá a na své cestě návštěvníka provede několika vodopády. Její čas na začátku uvádí nesmyslných 1,5 hodiny. Opravdu je potřeba si vytyčit minimálně 2 hodiny. Za sebe spíše 2,5 hodiny. Za ty se to nechá stihnout se vší parádou. 1,5 km návštěvníka provází pohodová procházka, přes lávky a nebo korytem Suché Bely, než se dojde k Misovým vodopádům, které jsou ikonou soutěsky. Zde je hodně blbý žebřík na vylezení, hlavně pro děti, které by mohly žebříkem propadnout. Proto jako u ostatních soutěsek, je třeba zvážit rizika, které si na sebe vzít. Potom už čeká to nejzábavnější na soutěsce a to další lávky a žebříky a další vodopády jako je Okienkový vodopád a Korýtkový vodopád. Jak jsem psal na začátku. Suchá Bela umí být i pěkně mokrá. Po deštích dokáže stoupnout hladina vody i o několik desítek centimetrů a soutěska se tak stává neprůchozí, pokud nemám sandále.

Na začátku

Na začátku

Takhle začíná Suchá Bela. Kdo se bojí i malých výšek, či neudrží rovnováhu. Doporučuji na trasu lepší sandále.

Soutěska umí být i mokrá

Soutěska umí být i mokrá

Někdy člověk projde suchým korytem jindy mokrým. Já na druhý pokus to šel v sandálech a vím, že za 1:30 to vyjde tak profík a bez lidí.


Víc vody

Víc vody

První pokus o přejití se nám nezdařil. Vody bylo čím dál více. Tak třeba za pár dní opadne.

Misové vodopády

Misové vodopády

Ikona soutěsky, ale je nebezpečná skrze své ležící žebříky

Misové vodopády

Misové vodopády

Takhle vodopády pokračují


Okienkový vodopád

Okienkový vodopád

další velký žebřík.

Korýtkový vodopád

Korýtkový vodopád

Poslední větší překážka na zdolání soutěsky.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam