Skye

Skye

Perla Skotska

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Velmi velká
Obtížnost: Náročná
Čas: 3 dny

Když se řekne Skotsko mnohým se vybaví člověk s kiltem a dudama, jiným kraj plný hradů a dalším přírodní skvosty, které se nachází na ostrově Skye. Skye můžeme rozdělit na Severní kopcovitou a útesovitou část a na Jižní hornatou část, která je přesdívána jako Skotské Alpy. Ostrov Skye patří k hlavním cílům všech turistů. Je třeba se, ale obrnit nervy. Silnice na Skye jsou pouze pro jedno auto a často jsou v dezolátním stavu a cesty trvají dlouho. Je dobré si tedy přivstat.

Obsah článku
Recenze [1x]

Historický most ve Sligachan

Sligachan je místo, které rozděluje ostrov na dvě části. Jen si vybrat, zda do strmých hor a nebo do kopcovitého terénu.

Historický most ve Sligachan

The Old Man of Storr

Další zastávka jménem The Old Man of Storr. Taktéž se nachází severně od Portree. Je k ní táhle převýšení. Cesta nahoru zabere kolem hodiny času.

The Old Man of Storr

Lealt Falls

Kaskáda vodopádů na severní části ostrova severně od Portree

Lealt Falls

Kilt Rock s Mealt Waterfall

Kilt Rock s Mealt Waterfall

Toto je místo, které je ikonické pro ostrov. Kilt Rock toto místo dostalo, kvůli skalám, které připomínají skotský kilt a vodopád, který končí v moři

The Quiraing

Na Quiraing se nechá dostat mnoha způsoby. Pěšky se nechá udělat okruh a nebo pohodlně autem, ale opět je třeba sem vyrazit co nejdříve. Parkoviště je pak zaplněné.

The Quiraing

The Quiraing

U Quiraingu se jedná o tyto útesy, kopce nebo jakýsi stolce.

The Quiraing

Fairy Glen

Mystické místo na Severozápadě ostrova Skye u města Uig. Toto místo je opravdu zvláštní a to nezvyklými kopci, které jinde na ostrově nejsou.

Fairy Glen

Fairy Glen

Fairy Glen z druhé strany

Fairy Glen

Neist Point Lighthouse

Slavný maják na Skye. Je proslavený svým panoramatickým útesem, který se stal rájem romantiků a fotografů. Bohužel nám nepřálo počasí.

Neist Point Lighthouse

Fairy Pools

Bazénky taky přesdívané se nacházejí v Jižní části ostrova Skye. Opět se jedná o kaskádu vodopádů v údolí řeky Allt Coir' a' Mhadaidh v Cullin Hills. I když jsme to tu prošlapali důkladně nenarazili jsme na klasický pohled, který je tak známý

Fairy Pools

Opouštění Skye

Poohlédnutí za Cullin Hills a loučení s ostrovem Skye. Ještě je zde mnoho k vidění, ale nejde všechno stihnout, když tíží čas.

Opouštění Skye


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam