Prohlídka Manausu

Prohlídka Manausu

Vstupní brána do Amazonie

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 2 dny

Manaus je hlavním městem spolkového státu Amazonas v Brazílii. Největší rozmach města byl v letech 1890 – 1920, kdy bylo město hlavním zdrojem kaučuku.

Obsah článku
Recenze [1x]

Manaus

Město Manaus se nachází v samém srdci Amazonského deštného pralesa na severozápadě Brazílie, nedaleko soutoku řek Rio Negro a Amazonky. V historickém centru města můžeme najít spoustu zajímavostí. Od divadla, historických budov až po domy nejbohatších lidí z období „Rubber boomu“, kdy bylo město hlavním zdrojem kaučuku pro celý svět až do doby, kdy byla vynalezena syntetická guma.

Teatro Amazonas

Tato ikona města, ve které se doteď odehravají koncerty a divadelní představení, byla postavena v kombinaci secesního, barokního a rokokového stylu. Divadlo pojme až 700 diváků. Mozaika na podlaze divadla je složena z více než 12000 kusů různých dřevin. Na kopuli divadla bylo použito 36000 kusů dlaždic a při celkovém pohledu vidíme na kopuli brazilskou vlajku.

Teatro Amazonas

Largo São Sebastião

Largo São Sebastião je hlavní náměstí v Manaus. Po celém náměstí si můžeme všimnout černo-bílé mozaiky na zemi, která symbolizuje soutok řek Ria Negra a Amazonky, které se slévají nadaleko od města. Uprostřed náměstí se nachází sloup s vyobrazením kontinentů jako symbol spojení světa.

Largo São Sebastião

Palacio Rio Negro

Tento dům patřil nejbohatší německé rodině v Manaus v období „Rubber boomu“. Nyní je z tohoto domu muzeum Rubber boomu, které vás provede celou historií tohoto období…

Palacio Rio Negro

Rio Negro beach

Pláž u řeky Rio Negro je nejpopulárnější místo v Manaus pro ty, kdo hledají společenské vyžití, koupání a noční zábavu.

Rio Negro beach

Soutok řek Rio Negro a Amazonky (Solimões)

Portugalsky „Encontro das Águas“ je setkání vod Rio Negra a Amazonky, které se nachází pár kilometrů od města. Díky rozdílnosti teplot, rychlosti a hustoty obou řek dochází pouze k pozvolnému promíchávání obou řek a to v délce cca 15 km. U soutoku těchto řek je proto jasně viditelná hranice mezi vodou z Amazonky a vodou z Ria Negra.

Soutok řek Rio Negro a Amazonky (Solimões)

Instituto Nacional de Pesquisas sa Amazonia-Inpa

INPA je vlastně taková záchranná stanice pro zviřata z divočiny, kterým tato výzkumná instituce pomáhá při návratu zpět do divočiny Amazonie. Najdeme zde jak stromy staré přes 600 let, mnoho rostlin a živočichů z Amazonského deštého pralesa, tak tu také můžeme vidět ty největší exempláře zvířat, které byly nalezeny v pralese Amazonie. Některé druhy zvířat se tu i volně pohybují po areálu…

Instituto Nacional de Pesquisas sa Amazonia-Inpa

Výlety do džungle

Cestovní kanceláře

V Manaus se samozřejmě nachází mnoho cestovních kanceláří, které se zabývají výlety jak po řekách, tak do Amazonského deštného pralesa. Nabídku mají opravdu širokou. Můžete se nechat ubytovat v jungle hotelích s klimatizací a wifi až po divoké kempování v hamakách a učení se primitivnímu přežití v džungli.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam