Prohlídka Lucemburku

Prohlídka Lucemburku

město stovky mostů

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 4:00 hod

Lucemburk je hlavní město Lucemburského velkovévodství. Stejně jako celý stát je i Lucemburk s pohými 103 641 obyvateli poměrně malý na hlavní město. Přesto jeho ekonomická síla vše dohání, protože je významným bankovním a administrativním centrem. Město najdeme na skalnatém masívu nad soutokem řek Alzette a Pétrusse, kam shlíží. Tento složitý členitý terén je překonáván pomocí 100 mostů, které patří pro své nádherné pohledy na město mezi časté turistické cíle.

Obsah článku
Recenze [1x]
Centrální vlakové nádraží

Centrální vlakové nádraží

49.599144, 6.133403

Pokud jste do Lucemburku přicestovali právě vlakem, máte možnost si prohlédnout zajímavou historickou budovu z roku 1859 a to centrální vlakovou stanice, která se nachází 2km odcentra města. Nádraží je denně vytěžováno až 80 tisíci cestujícími a stanice je spojena i s francouzskou rychlostní dráhou pro TGV vlaky.

Bankovní muzeum

Navigovat na mapě
295 m / 968 ft

Dále směrem od nádraží najdete bankovní muzeum stojící jako dominanta města před mostem Adolphe Bridge, který vede přes údolí do historického centra města na skále. Budova muzea vypadá spíše jako malebný zámeček a hodiny odbíjí každou celou. Uvnitř se můžete seznámit s vývojem novodobé historie bankovnictví a to že v Lucembursku o financích něco vědí, když jsou jednou z nejbohatších zemí EU.

Bankovní muzeum

Pohled z mostu Pont Adolphe

Navigovat na mapě
271 m / 889 ft

Most Pont Adolphe vedoucí od nádraží a spojující historické centrum města poskytuje výhledy do dolů do údolí pod skalním masivem a také na katedrálu Notre-Dame postavenou v letech 1613 a 1621 jezuity.

Pohled z mostu Pont Adolphe

Muzeum moderního umění

Navigovat na mapě
313 m / 1 027 ft

Lucemburg je centrem umění a kultury a tak tu nesmí chybět ani muzeum moderního umění odpovídající kvality a velikosti. Toto muzeum celým jménem Grand Duke Jean Museum of Modern Art najdete kousek na sever za hradbami historického města. My jsme si sem vyšlápli krásnou lesní cestou a procházkou z centra přes údolí a mosty dorazili asi za 40minut i s pauzami na kochání.

Muzeum moderního umění

Evropský soudní dvůr

Navigovat na mapě
321 m / 1 053 ft

Lucemburk je spolu s Bruselem a Štrasburkem třetí město, kde najdeme sídla Evropské unie. Zde najdeme budovu Evropského soudního dvoru, kde zasedají od roku 1952 nejvyšší autority evropského soudnictví.

Evropský soudní dvůr

Město stovky mostů

Navigovat na mapě
308 m / 1 010 ft

Při procházce Lucemburkem se můžete kochat mnoha výhledy na krásné historické i moderní mosty. Toto město a jeho umístění je pro stavbu mostů jako stvořené a tak se zde architekti vyřádili. Výsledek rozhodně stojí za to vidět na vlastní oči.

Město stovky mostů

Procházka po hradbách

Navigovat na mapě
250 m / 820 ft

Okolo historického města se dochovalo staré opevnění, po kterém se můžete projít a pokochat se výhledem do údolí. Pěkný výhled je odtud na historický oblouhový železniční most nebo na opatství Neumünster Abbey s kostelem Église Saint-Jean.

Procházka po hradbách


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam