Prohlídka Galway

Prohlídka Galway

Město kmenů

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 4:00 hod

Město Galway najdeme na západním pobřeží Irska zhruba v jeho prostředku. Nachází se v zálivu Galway Bay na řece Corrib ústící do stejnojmenného velkého jezera. Galway je 4. nejlidnatějším městem Irska a bylo zvoleno Evropským hlavním městem kultury pro rok 2020. Město nese přezdívku „Město kmenů“ („City of the Tribes“) a to kvůli čtrnácti obchodním rodinám zvaných „kmeny Galway“, které řídily město v jeho hiberno-normanském období.

Obsah článku
Recenze [1x]

Galway záliv

Navigovat na mapě
5 m / 16 ft

Město leží v zálivu Gaway Bay a tím pádem je to vhodné místo pro všechny, kdo mají blízko k vodním sportům nebo by se chtěli projet na nedaleké Arranské ostrovy, kam jezdí z Galway pravidelně trajekt.

Galway záliv

Španělský oblouk - Spanish Arch

Navigovat na mapě
4 m / 13 ft

Španělský oblouk a oblouk Caoċ v Galway jsou dva zbývající oblouky na Ceann a Bhalla. Tyto dva oblouky byly součástí rozšíření městské zdi z Martinovy věže na břehu řeky Corrib jako opatření k ochraně městských nábřeží. Tento historický pozůstatek najdeme u samého ústí řeky do mořského zálivu, v oblasti která byla kdysi známa jako Rybí trh.

Španělský oblouk - Spanish Arch

Město na řece

Navigovat na mapě
6 m / 20 ft

Hlavní tepnou města je řeka Corrib, která protéká celým městem a vine se jako zakroucený had. Vytváří tam malebná zákoutí, krásně pohledy z mostů a stezky podél jejích kanálů, které žijí poklidným tempem místních.

Město na řece

Pěší stezky podél řeky

Pěší stezky podél řeky

53.270668, -9.05679

Po obou stranách hlavního říčního kanálu řeky Corrib protékající městem jsou vystavěné stezky pro pěší a cyklisty. Najdete tu klidnou oázu s nespočtem laviček k odpočinku a krásným výhledem na řeku a její jezy.

Lososí stezka

Navigovat na mapě
6 m / 20 ft

Město je neodmyslitelně spojeno s jedním přírodním jevem, kvůli kterému sem jezdí každoročně stovky rybářů, ale je to podívaná i pro turisty. Během sezóny někdy mezi červnem a červencem táhnou řekou středem města mořští lososi vytřít se do klidných vod jezera Corrib.

Lososí stezka

Lososí jezy

Navigovat na mapě
6 m / 20 ft

Lososi musí na své cestě za vytřením v jezeře Corrib musí překonat jezy ve městě Galway a tady na ně už čekají nedočkaví rybáři a zvědaví turisti, aby si užili podívanou vyskakujících lososů proti proudu do výšky přes jez.

Lososí jezy

Cathedral of Our Lady Assumed into Heaven and St Nicholas

Navigovat na mapě
8 m / 26 ft

Katedrála Panny Marie na nebesích a svatého Mikuláše je dominantou města Galway a její celená kopule se tyčí nad panoramatem města jako maják. Katedrála známá jako Galway Cathedral postavená v románském stylu vznikla poměrně nedávno až v letech 1965 a to na poměrně kontroverzním místě. Místní chtěli postavit velikou katedrál, což se jim opravdu povedlo, ale najít v již zastavěném takhle malém městě jako je Galway, volné dostatečně velké místo nebylo snadné. Nakonec katedrálu postavili bývalém pozemku budovy věznice a soudu.

Cathedral of Our Lady Assumed into Heaven and St Nicholas
Modrý strop kopule

Modrý strop kopule

53.275784, -9.058211

Do katedrály je volný vstup a tak si můžete projít impozantní stavbu i uvnitř. Dominantní kopule je výrazným prvkem i při pohledu zevnitř. Její strop je vymalován modře a připomíná tak modré oko do nebes.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam