Prohlídka Candelária

Prohlídka Candelária

Hlavní poutní místo ostrovů

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 2:00 hod

Legenda praví, že někdy kolem roku 1390 nalezli dva rybáři z guančského kmene zázračnou sochu, kterou vlny vyplavily na břeh. Černá madona, nacházející se v místní bazilice, tak udělala z Candelárie nejnavštěvovanější poutní místo na Kanárských ostrovech

Obsah článku
Recenze [1x]

Ulice města

Odbočka č.17 nás z dálnice TF-1 zavádí až do středu města. Jsou tu příjemné úzké uličky plné obchůdků a kaváren. Bezprostředně u centra je i oceán.

Ulice města

Betlém

Je před Vánoci, v jedné z uliček nacházíme opravdu velký betlém.

Betlém

Betlém

Kdo zná naše betlémy, určitě ocení i některé výjevy, které znázorňují zcela jiné činnosti a objekty, typické pro místní život.

Betlém

Ulička

Místní fasády jsou rozmanité – nové, staré, oprýskané, ale i s kresbami.

Ulička

Menceyes

Na Náměstí kanárské patronky (Plaza de la Patrona de Canarias) jsou sochy devíti králů původních guančských obyvatel ostrova. Devět proto, že ostrov byl původně rozdělen na 9 království, tzv. Menceyatos. Jména králů znějí exoticky: Acaymo, Adjona, Aňaterve, Bencomo, Beneharo, Pelicar, Pelinor, Romen, Tequeste.

Menceyes

Poutní místa

Ermita de San Blas a její interiér jsou zakomponovány do vulkanické skalní hmoty. Bazilika byla vybudována v letech 1949 až 1959 a se svojí vnitřní kapacitou 5000 osob patří mezi největší španělské chrámy.

Poutní místa

Pláž

Candelária leží v bezprostřední blízkosti Atlantiku. Tenerife nepatří mezi úplně typické „koupací“ destinace, ale černý vulkanický písek vybízí k vodním radovánkám, záleží na teplotě vody v oceánu a výšce vln.

Pláž


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam