Předvánoční Mallorca

Předvánoční Mallorca

Procházka Vánoční La Palmou a další tipy na výlety

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Malá
Obtížnost: Lehká
Čas: 2 dny

Mallorca je svou polohou velice dobře dostupná odkudkoli z Evropy a poskytuje i v zimních měsících příjemné mírné klima k ohřátí se. Můžete si tak snadno a rychle i v prosinci připomenout si léto, nebo aspoň jaro se spoustou sluníčka a příjemných 18C. Na koupání v moři to sice není, ale minimum turistů a příjemné teploty jsou ideální na cestování po ostrově.

Obsah článku
Recenze [1x]

Vánoční výzdoba v Palmě

Navigovat na mapě
32 m / 105 ft

Na Mallorce jsme sice už jednou byli, ale předvánoční atmosféra a výzdoba, jaká nás v jejím hlavním městě Palma de Mallorca přivítala, byla opravdu netradiční. Mnoho pěších zón, které město poskytuje ke korzování, bylo překrásně vyzdobených světelnými dekoracemi.

Vánoční výzdoba v Palmě

Vánoční atmosfera je všudypřítomná

Navigovat na mapě
32 m / 105 ft

Pokud si Vánoční atmosféru bez mrazu a sněhu neumíte představit, tak na Mallorce vás hlavě vyvedou z omylu. Jde si totiž užít příjemné teploty a i se kochat pohledem na Vánoční dekorace, které jsou všudypřítomné.

Vánoční atmosfera je všudypřítomná

Mayor plaza trochu netradičně

Navigovat na mapě
31 m / 102 ft

Středem celého města a také dění je hlavní velké obdélníkové náměstí – Mayor Plaza. Najdete zde stánky s trhy a ryze Vánočním sortimentem s tradiční výrobou a nad hlavami zavěšené světelné řetězy, které připomínají hvězdné nebe. Na náměstí se o zábavu starají performeři s jejich klaunskými nebo artistickými kousky.

Mayor plaza trochu netradičně

Katedrála de Mallorca

Navigovat na mapě
19 m / 62 ft

Dominanta města, katedrála de Mallorca, byla sice z Vánoční výzdoby vynechána, ale nedaleko ní najdeme hlavní Vánoční stromeček v opravdu moderním pojetí. Jde totiž o veliký světelný kužel, který svým tvarem připomíná Vánoční stromeček. Nedaleká nasvícená palmová alej nepochybně také zaujme na první pohled.

Katedrála de Mallorca

Vyhlídka na Palmu

Navigovat na mapě
267 m / 876 ft

Nad městem se na kopci tyčí vyhlídka Na Burguesa a nepřehlédnutelná obří socha Ježíše Krista, celá z kovu a na piedestalu. Až na samý vrchol vede uzounká silnička, po které se můžete autem za pár minut dostat až na vrchol. Nahoře je kromě sochy a restaurace hlavně nádherný výhled na celou Palmu a záliv jak na dlani. Místní se se rádi zajedou pokochat na západ slunce.

Vyhlídka na Palmu

Castell de Bellver

Navigovat na mapě
106 m / 348 ft

Dalším vhodným místem, jak spojit poznání místní historie s vyhlídkou na Palmu, je hrad Castell de Bellver, který je umístěn na kopci na západě města. Za přijatelné vstupné 4 eura na dospělého máte možnost nahlédnout do interiéru tohoto středověkého velmi zachovalého hradu a také se pokochat z jeho hradeb krásným dalekým výhledem.

Castell de Bellver

Středověká chlouba nad městem

Středověká chlouba nad městem

39.564705, 2.619495

Dominantou hradu je kruhová věž s cimbuřím, která ale bohužel není přístupná. Nicméně se můžete téměř do stejné výšky dostat, když vystoupíte do horního parta kruhového ochozu. Zde máte výhled, jak dolů do atria, kde se můžete kochat obloukovou architekturou, tak samozřejmě výhledem na Palmu a záliv.

Es Carnatge - přírodní rezervace

Navigovat na mapě
4 m / 13 ft

Jen asi 5minut autem od letiště najdete pěknou menší přírodní rezervaci, kde vedou cestičky. Místními i turisty využívané na kolo, brusle i pěší procházky. Můžete z cestiček sejít na plážičky a k moři, kde jsme i my načerpávali sluníčko plnými doušky a nabrali si na domů do kapes. Jen pozor pokud se chcete natáhnout na deku na pláži. Místní chodí se svými nepříliš vychovanými psími mazlíčky podél vody a občas vás tak na dece přijde obveselit mokrý mazlíček.

Es Carnatge - přírodní rezervace

Trekking na západě ostrova

Navigovat na mapě
18 m / 59 ft

Pokud jste milovníky trekků a procházek přírodou, tak asi 30 minut jízdy od Palmy na západ najdete městečko Sant Elm, které je zapuštěné do zálivu a mezi kopci. Už jen cesta sem je zážitek, protože se kousek před cílem musí projet klikaticí mezi kopci. Z města pak můžete zamířit buď na pláž nebo na některý z trekků do okolních kopců, odkud je úžasný výhled. Budete-li se okolo sebe dívat pozorně, můžete zahlédnout stádečka endemických místních koz.

Trekking na západě ostrovaČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam