Mirador del Río

Mirador del Río

Spojení umění s přírodou

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 5:00 hod

Kanárské ostrovy se skládají ze 13 ostrovů, ale pouze 8 z nich je obydlených. Nejmenším z nich je La Graciosa se 700 obyvateli. A nejlepší výhled na tento ostrov je právě z Mirador del Río.

Obsah článku
Recenze [1x]

Valle del Palomo

Navigovat na mapě
554 m / 1 818 ft

Jedeme po silnici LZ-10 k severnímu pobřeží Lanzarote. Na centrálním hřebenu před městečkem Haría se otevírá nádherný pohled východním směrem přes Valle del Palomo až k Atlantiku. Na severu je Haría a v oblacích mizí vrchol Monte Corona.

Valle del Palomo

Haría

Navigovat na mapě
280 m / 919 ft

Klesáme serpentinami k zajímavému městečku. Haría nás zve k procházce úzkými uličkami mezi bělostnými fasádami domů.

Haría

Haría

Místo by mohlo dostat přezdívku město palem. Jsou tu i vinice s typickými ochrannými zítkami. Další vítanou atrakcí je trh pod širým nebem s řadou místních uměleckých artefaktů i živou hudbou.

Haría

Mirador del Río

Navigovat na mapě
468 m / 1 535 ft

Pokračujeme dál k severu a přes městečko Ye se dostáváme na parkoviště vyhlídky Mirador del Río. Je odtud nádherný pohled na osmý obydlený ostrov Kanárských ostrovů – La Graciosa. Z výšky 475 m.n.m. je 1,5 km vzdálený ostrov se svými sopečnými kuželi jako na dlani. Mimochodem na Graciose se chodí pouze pěšky, nebo na kole … žádná auta.

Mirador del Río

Mirador del Río

Vyhlídka byla postavena v roce 1974 a navrhl ji největší kanárský architek César Manrique. Je zasazena do nitra sopečného materiálu a pohled na sousední Graciosu si lze vychutnat při dobré kávě nebo jiném oblíbeném nápoji.

Mirador del Río

Famara

Z vyhlídky jedeme vpravo velmi úzkou silničkou, vedoucí těsně nad strmými útesy Famara. Při mnoha zastávkách je možné odtud obdivovat divoké pobřeží Lanzarote.

FamaraČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam