Kitaj-gorod

Kitaj-gorod

Procházka po druhé nejstarší části Moskvy

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Malá
Obtížnost: Minimální
Čas: 4:00 hod

Kitaj-gorod je oblast města na severovýchod od Rudého náměstí. Roku 1538 byla celá tato oblast obehnána hradbami se 14 věžemi. Byla to hlavní obchodní čtvrť staré Moskvy. Nacházelo se zde i 18 kostelů a 4 kláštery a v éře Sovětského svazu i vládní budovy. V současnosti je jižní část Kitaj-gorodu mohutně přestavována.

Obsah článku
Recenze [1x]

Ulice Varvarka

Navigovat na mapě
142 m / 466 ft

Ulice Varvarka, ulice kostelů, je nejmalebnější ulicí Kitaj-gorodu a jednou z nejstarších v Moskvě. Nachází se zde množství menších chrámů, Starý anglický dvor a budova velké tržnice Gostinyj dvor. Jižní část od ulice Varvarky proběhla mohutnou rekonstrukcí, a buduje se zde rozlehly park.

Ulice Varvarka

Staré náměstí

Navigovat na mapě
149 m / 489 ft

Ze severovýchodní strany uzavírá Kitaj-gorod plocha parku se Starým a Novým náměstím a náměstí Lubjanka s muzeem Majakovského. Pod Starým náměstím stojí sousoší Cyrila a Metoděje a kousek dál Moskevská chorální synagoga a pravoslavný Kostel Všech Svatých na Kuliškách.

Staré náměstí

Mikulášska (Nikolskaja) ulice

Navigovat na mapě
148 m / 486 ft

Hlavní třídou Kitaj-gorodu je Mikulášská ulice. Stojí zde množství zajímavých budov různých architektonických slohů. Najdete zde taky Zajkonospasský klášter a Chrám Zjevení Páně.

Mikulášska (Nikolskaja) ulice

Náměstí Revoluce

Navigovat na mapě
144 m / 472 ft

V severní části Kitaj-gorodu leží Náměstí Revoluce, místo bojů za bolševického převratu. V červené cihlové budově s věžičkami, kde bývalo muzeum V. I. Lenina, se dnes pořádají divadelní představení. Kousek dál jsou vidět věže Zajkonospasského kláštera. A dále pak budova vkusně zrenovovaného hotelu Metropol, postaveného v letech 1899 – 1903 podle návrhu angličana ruského původu Williama Walcotta. Štít jeho severní zdi zdobí majolikové obrazy, jejichž autorem je Michail Vrubel. Za hotelem stojí jedna z původních hradebních věží Kitaj-gorodu.

Náměstí Revoluce


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam