Famara

Famara

Pod strmými útesy nad Atlantikem

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Malá
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 2:30 hod

V severozápadní části Lanzarote se nachází vesnička Famara, od níž se táhne 5 km dlouhá písečná pláž. Odtud terén stoupá až ke strmým skalním útesům. Mezi nimi a oceánem vede několik stezek.

Obsah článku
Recenze [1x]

Písečné duny

Navigovat na mapě
4 m / 13 ft

Projíždíme obcí Caleta de Famara a po krátké odbočce parkujeme u písečných dun, kde začíná i dlouhá pláž Famara.

Písečné duny

Famara Bungalows

Navigovat na mapě
15 m / 49 ft

Jdeme vzhůru podél zástavby rekreačních domů, oblíbeného místa ubytování vyznavačů vodních sportů. S koncem zástavby zahýbáme severním směrem po prašné vozové cestě, stoupající k útesům.

Famara Bungalows

Svědek minulosti

Navigovat na mapě
61 m / 200 ft

Vozová cesta nabírá výškové metry a s nimi se otevírá pohled na pobřeží. Vpravo se objevuje zřícenina stavby, snad malého kostelíku, kdož ví. Vždy mě napadá otázka, jaká byla historie tohoto místa a lidí, kteří k němu patřili?

Svědek minulosti

Pobřeží Atlantiku

S tím, jak dále stoupáme, se čím dál tím více objevují vzdálenější kopce podél Z pobřeží Lanzarote. Uprostřed vzdálenosti mezi pobřežím a útesy Famara odbočujeme na úzkou stezku, vedoucí zpět dolů k oceánu.

Pobřeží Atlantiku

Pobřeží

Cesta podél Atlantiku zpět k Famara Bungalows uzavírá tento malý okruh. Mnoho lidí tu není, pro běžné turisty je to trochu z ruky.

Pobřeží

Famara Bungalows

Objekty u pobřeží jsou opravdu v těsném kontaktu s pláží a písečnými dunami. Chcete-li se stavit na lehké občerstvení, popojeďte zpět pár stovek metrů do Caleta de Famara.

Famara BungalowsČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam