Erjos

Erjos

Rybníky a stará obec

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Velmi malá
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 2:00 hod

Silnice, vedoucí ze severního pobřeží do pohoří Teno a městečka Santiago del Teide, prochází i starou obcí, oddělující ve výšce 1000m n.m. dvě klimaticky zcela odlišné oblasti. Na rozdíl od některých jiných částí Tenerife tu žádné turisty téměř nenajdete.

Obsah článku
Recenze [1x]

Rybníky Erjos

Z parkoviště u restaurace Fleytas (výchozí bod výstupu na Cruz de Gala) nejdříve sestoupíme k mokřadům, ve kterých je osm vodních nádrží. V 50. a 60. letech se tu těžila úrodná půda pro pobřežní oblasti. Vytěžená místa se pravidelně zejména po zimních deštích zaplňují vodou.

Rybníky Erjos

Rybníky Erjos

Zdejší vodu oceňují nejen lidé (povrchová voda, řeky a rybníky jsou na ostrově velkou vzácností), ale celá oblast se stala vítaným útočištěm vodního ptactva.

Rybníky Erjos

Starý dům

Po široké vozové cestě se vydáváme k obci Erjos. Po 15 minutách jsme na jejím horním okraji. Nad starým stavením na nás shlíží vrchol Pico de Teide. U hlavní silnice je bar, v němž mají skvělé skopové.

Starý dům

Erjos

Na těchto obcích mě vždycky zajímá stará zástavba. Kdo ví, jakou má historii a kdy ji nahradí moderní domy. V uličkách Erjos je hned několik starých objektů, na jejichž střechách s oblibou roste endemické Eonium.

Erjos

Erjos

Pěkný kostelík, typická vegetace, krátce nakouknout místním na dvorek a míříme zpět na parkoviště.

Erjos


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam