Cestování po Maltě

Cestování po Maltě

a po ostrově Gozo

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 4 dny

Malta je maličký ostrovní stát uprostřed Středozemního moře, který nepochybně stojí za návštěvu, protože má opravdu hodně, co nabídnout. Ať už je to její dlouhá a zajímavá historie (včetně Řádu Maltézských rytířů), která se otiskla do nesčetně památek roztroušených po celém ostrově, nebo její krásná příroda, širé moře a vysoké útesy padající kolmo dolů. Malta je díky své miniaturní velikosti vhodná destinace i jen na prodloužený víkend či na větší prozkoumání na týden.

Obsah článku
Recenze [1x]

Cestování po ostrově Malta

Po příletu na hlavní ostrov Malta si jej asi budete chtít také jako první procestovat. Podle způsobu dopravy a preferencí lze dle mého názoru ostrov procestovat za 2 až 5dní. Níže v článcích najdete podrobnosti o hlavním městě Vallettě, bývalém hlavním městě Mdině a co dalšího stojí za vidění a může tak naplnit půldenní až denní výlet.

Článek: Prohlídka Valletty

Výlet do hlavního města Malty

Hlavní město Malty Valletta se najdete na poloostrově na východě ostrova a dostat se na něj můžete jak po souši tak i přilehlých přístavů díky trajektům které vás rychle dopraví do vallettského přístavu. Město je maličké, stejně jako celá Malta a tak si jí pohodlně stihnete projít za jeden den. Historické centrum města je vystavěno vysoko na kopci a obehnáno mohutnými hradbami, což svědčí o tom, že Malta sloužila jako vojenské strategické útočiště proti nájezdům pirátů ze severu Afriky a dalším.

Článek: Ostrov Malta a zajímavá místa

co je na Maltě k vidění

Zajímá vás, co jiného kromě hlavního města Valletty a byvalého hlavního města Mdiny, stojí na Maltě za vidění? Kam se dá podniknout jednodenní výlet či výlet s více zastávkami? Tady je moje nabídka, co jsme na Maltě navšívili.

Článek: Prohlídka Mdiny

bývalé hlavní město Malty

Město Mdina neboli "Tiché město" je vhodný cíl k půl dennímu výletu na Maltě. Je menší než Valletta a tak umožní více v poklidu vychutnat místní atmosféru. Jakožto bývalé hlavní městě Malty si nepochybně zaslouží vaši pozornost i díky skvostně zachovalému starému městu, které je opevněno kamennými hradbami.

Cestování po ostrově Gozo

Pokud už budete mít hlavní ostrov projetý křížem krážem, ale stále vám zbývá čas do návratu, tak neváhejte a navštivte i nedaleko ležící ostrov Gozo. Jelikož je menší, tak poskytuje větší klid a méně rušnou dopravu. I zde najdete širokou škálu památek jako je například citadela v hlavním městě ostrova Victorie, ale i přírodních krásy včetně pláží, mořských jeskyní a skalních útvarů. Bližší informace najdete v článcích o městě Victorii a dalších zajímavostech na ostrově.

Článek: Prohlídka Victorie

Hlavní město ostrova Gozo

Ostrov Gozo má jako region Malty své hlavní město Victorii, známé také pod názvem Rabat. Město najdete v samém středu ostrova a jeho dominantou je veliká středověká citadela sedící na kopci, takže poskytovala ideální strategický rozhled při střežení ostrova.

Článek: Ostrov Gozo a zajímavá místa

co je tu k vidění

Pokud vaše první kroky na maltském ostrově Gozo vedly do hlavního města Victorie/Rabat a hledáte další tipy na místa, která stojí za to na Gozo taky navštívit, tak tady je pár příkladů, které jsme na ostrově navštívili my.


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam