Cestou ze Santiaga del Teide k moři

Cestou ze Santiaga del Teide k moři

Po hranici parku Teno mezi zemědělskými políčky

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 3:30 hod

Santiago del Teide je nejvýznamnějším poutním místem na ostrově Tenerife. Odtud se vydáme jihozápadním směrem. Cesta nás zavede do přístavu Puerto Santiago a po pobřeží se dostaneme k mohutným skalním útvarům Los Gigantes.

Obsah článku
Recenze [1x]

Santiago del Teide

Start treku ve více než 900 metrech nad mořem

Santiago del Teide je poklidné městečko na okraji přírodního parku Teno. Město na nás dýchá poklidnou atmosférou. Tvoří jej jedna hlavní ulice, kostel, několik obchůdků a hospůdek a poutní cesta v hornatém terénu nad městem. Na rozdíl od jiných míst zde nenarazíme na mnoho zajímavostí, a tak zde nepotkáváme ani davy turistů. Město je spíš výchozím místem několika turistických tras. My se vydáme po cestě označené TF 65, po které budeme klesat až k pobřeží.

Výchozí místo

Start naší trasy je u kostela v Santiago del Teide.

Výchozí místo

Cesta do přístavu

mezi vrcholky parku Teno i zemědělskými políčky

Naše kroky nás vedou mezi kamennými zídkami, které tvoří hranici původních zemědělských polí. Cesta z velké části sleduje levádu – umělý kanál sloužící pro zavlažování. Krátce po startu míjíme vesnici El Molledo. Zde z hlavní trasy odbočují dvě kratší značené cesty. První z nich vede k sopečnému dómu Risco Blanco a pokud chceme tuto lineární trasu projít, musíme počítat s rezervou minimálně 1,5 hodiny, o kterou se nám výlet prodlouží. Druhou zde odbočující cestou je trasa přes skalní útvary Degollada del Roque, která nabízí jen o málo náročnější alternativu k části hlavní trasy.

Zhruba v polovině trasy míjíme další poklidné městečko Tamaimo. I zde nalezneme jednu kratší odbočující cestu, jež nás zavede ke kříži misionářů. Díky velkému převýšení je ale tato trasa poměrně náročná a pokud ji chceme projít musíme počítat s časovou prodlevou. V blízkosti města Tamaimo také můžeme narazit na portál tunelu, jímž v minulosti vedla zavlažovací leváda.

V posledním úseku v blízkosti města Puerto Santiago vede cesta nepříliš pěknou krajinou mezi banánovými plantážemi.


Sopečné vrcholy v přírodním parku Teno

Při průchodu alternativní trasou přes Degollada del Roque se nám nabízí úžasné pohledy na skalnaté vrcholky parku Teno.

Sopečné vrcholy v přírodním parku Teno

Pobřeží patří turistům

vstup do zcela odlišného světa

Z míst téměř nedotčených moderní civilizací rázem vstupujeme do ráje luxusních hotelů a přepychových vil. Město Puerto Santiago bylo původně rybářskou osadou a, jak už název napovídá, také přístavem pro nedaleké Santiago del Teide. Nyní se postupně stává jedním z nejluxusnějších rezortů na Tenerife sloužících bohaté klientele. Členité pobřeží je lemováno řadou zátok a pláží s černým sopečným pískem. Úzkými uličkami se dostaneme až k přístavu a ke skalním útvaru Los Gigantes, kde naše cesta končí.

Los Gigantes

Cíl cesty – pohled na skalní útvary Los Gigantes.

Los GigantesČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam