Český prales

Český prales

Strašidelný les v údolí Medenického potoka

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Minimální
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 1:00 hod

Medenický potok má pouhých 12,5km a následně se vlévá do říčky Klejnárky. Na Medenickém potoku fungovalo několik mlýnů a protože potok není příliš vodný, sloužily k akumulaci vody četné rybníky. Na svém krátkém toku tak bylo 5 mlýnů, což je úctyhodné. Ale to nejkrásnější na jeho toku je jeho nejhlubší údolí mezi obcemi Lomec a Třebonín, kde stálo několik hradiští a tvrziště. Jsou zde i bývalé doly na vápenec. To co z údolí dnes dělá krásné je nedotčená krajina, kde břečťan pohltil 2km lesa.

Obsah článku
Recenze [1x]

Český prales

Strašidelný les v údolí Medenického potoka

Medenický potok má pouhých 12,5km a následně se vlévá do říčky Klejnárky. Na Medenickém potoku fungovalo několik mlýnů a protože potok není příliš vodný, sloužily k akumulaci vody četné rybníky. Na svém krátkém toku tak bylo 5 mlýnů, což je úctyhodné. Ale to nejkrásnější na jeho toku je jeho nejhlubší údolí mezi obcemi Lomec a Třebonín, kde stálo několik hradiští a tvrziště. Jsou zde i bývalé doly na vápenec. To co z údolí dnes dělá krásné je nedotčená krajina, kde břečťan pohltil 2km lesa. Je to unikát, který u nás není tak obvyklý. Tím, že břečťan je lijánovitá rostlina, tak při fantasii se člověk ocitá někde v pralese. Pro jiný může tento les být strašidelný. Tím jak rostliny svazují stromy a jsou porostlé zeminou. V údolí je asi 10 brodů, tak je dobré si vzít lepší obuv.

Příchod do lesa

Už po pár metrech po vstupu do lesa nelze přehlídnout, že tento les je jiný.

Příchod do lesa

Lijány až do korun

Některé lijány stoupají až do korun stromů.

Lijány až do korun

Malebná cesta

Pro jednoho může být cesta malebná pro jiného strašidelná.

Malebná cesta

Dlouhá léta

Něco takového muselo vznikat desítky možná stovky let.

Dlouhá léta

Úzký tok

Medenický potok není nijak velký, ale z historického hlediska byl pro zdejší kraj velmi užitečný

Úzký tok

Jako v pralese

Těchto lesů je na našem území jen pár. Pro lidi, co vyhledávají jedinečnosti, neobjevené a romantiku. Tak je tohle místo jako stvořené. Může v létě vypadat jako prales a za podzimního mlženého počasí se setměním jako strašidelný les.

Jako v pralese


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam