Bali - severovýchod ostrova

Bali - severovýchod ostrova

Ve stínu sopky Agung

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 3 dny

Strávit několik dní v Amedu na SV pobřeží ostrova je příjemným zážitkem, naplněným především koupáním, šnorchlováním, nádhernými východy a západy slunce, perfektní noční oblohou. I zpáteční cesta na jih ostrova nabízí zajímavá zastavení.

Obsah článku
Recenze [1x]

Agung

Agung je nejvyšší vrchol Bali, 3142 m.n.m. Stvořil ho bůh Psupati rozštěpením hinduistického středu vesmíru hory Mohameru. K poslední velké erupci došlo na podzim 2017, pak kužel soptil i v červnu 2018. Je to nádherný vrchol, který i za naší návštěvy jeden den „vykuřoval“.

Agung

Jemeluk - Sun set point

Tohle místo Amedu nám ukázalo několik nádherných pohledů na SV pobřeží se sopečnou dominantou Agung. Dát si k tomu můžete ve zdejší kavárně kopi Bali, „frešák“ z místních ovocných darů, nebo nejznámější pivo na Bali – Bintang.

Jemeluk - Sun set point

Jemeluk

K poznávání patří nejen pláže, šnorchlování a pěkné výhledy. Několikrát odbočujeme do vnitrozemí a seznamujeme se s realitou života místních obyvatel.

Jemeluk

Lidé a příroda

Na Bali je opravdu nádherná příroda. Někteří Balijci si ale mnoho problémů s její ochranou nedělají.

Lidé a příroda

Mléčná dráha

V Česku už mnoho lidí neví, jak vypadá na vlastní oči mléčná dráha. Jednak je obloha přesvětlena množstvím světelných zdrojů, jednak čím dál tím více lidí sklání hlavu dolů ke svým mobilům. Na Bali je ovšem noční pohled na oblohu úchvatnou záležitostí. Snímek vznikl 30 sekundovou expoziční dobou a ta jasná hvězda není hvězda, ale planeta Mars.

Mléčná dráha

Východ slunce

Brzké ranní vstávání se vyplácí. Poměrně rychle přibývá světla, svítá. Na obzoru se ostře rýsují vrcholy sousedního ostrova Lombok, který je právě v tuto chvíli sužován následky silného zemětřesení.

Východ slunce

Tropičtí motýli

Cestou k jihu se zastavujeme v motýlím parku, abychom se potěšili křehkou krásou tropických krasavců.

Tropičtí motýli

Výroba soli

Na jižním pobřeží ve vesnici Kusamba se stále těží mořská sůl tradičním způsobem.

Výroba soli

Sanur

Poslední zastávkou před návratem z ostrova Bali je Sanur. Pláže a pobřeží lemující cesta vybízejí k závěrečné relaxaci a k rekapitulaci všech zážitků.

SanurČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam