Za vodopádmi

Za vodopádmi

Posledný pohľad na Beluchu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Minimální
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 1 den

Belucha trek5: Znovu vyrážame na jednodňovú túru bez batohov aby sme si pozreli vodopády. Túra je nenáročná a prechádza síce po slabo vyznačenej trase, avšak možnosť stratiť sa je veľmi nízka, najprv sa prechádza cez rieku a potom nenáročným stúpaním pokračuje na protiľahlý hrebeň, na jednu z jeho najvyšších častí skadiaľ je nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Obsah článku
Recenze [1x]

Rieka

Rieku prechádzame pod kempom na druhú stranu a po pravom brehu rieky postupujeme smerom ku Akkemskému jazeru, ešte pred ním však znovu preskakujeme menší prítok a postupne stúpame.

Rieka

Prechod cez rieku

Prechod cez bočný prítok a celkovo aj bočnú cestu je potrebné sledovať obozretne, pretože sa stále mení a teda tu je slabé značenie, avšak možnosť stratiť sa nie je vysoká pokiaľ sledujeme terén.

Prechod cez rieku

Hrebeň

Počas dňa máme krásne výhľady na hrebeň oddeľujúci doliny riek Akkem a Kucherla.

Hrebeň

Výstup

Počas cesty nás čaká približne 30 minútový výstup z doliny na trávnatý hrebeň, ktorý prechádza cez ihličnaté lesy a vychádza na zakvitnuté lúky.

Výstup

Akkemské jazero

Počas cesty sú nádherné výhľady na Akkemské jazero a okolité vrcholy, jediný kto sa skrýva je vrchol Beluchy.

Akkemské jazero

Sedlo Kara Torek

Počas cesty sú nádherné výhľady na sedlo Kara Torek, pričom väčšinu dňa prechádzame cez lúky, kde veľmi často oddychujeme a užívame si nádherné výhľady do okolia. Celá túra by sa dala zvládnuť za polovicu dňa, pokiaľ sa nekocháme výhľadmi do okolia.

Sedlo Kara Torek

Posledný pohľad na Beluchu

Pri ceste späť si užívame posledné výhľady na Beluchu, vodopád nakoniec objavujeme iba jeden a aj ten je taký malý že ho na fotkách nevidieť.

Posledný pohľad na Beluchu

Výhľad na vodopád

Vodopád sa ukazuje len veľmi málo, avšak aj napriek tomu túra stála za to a užívame si výhľady do okolitej krajiny.

Výhľad na vodopád


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam