Výstup k Ice Lake

Výstup k Ice Lake

Jezero s nádherným výhledem na masív Annapuren

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Těžká
Čas: 7:00 hod

Výstup k Ice Lake (4 600m n. m.) (Kicho tal) je jednou z aklimatizačních túr v oblasti Annapurny před samotným přechodem sedla Thorong La. Od jezera jsou nádherné výhledy na sedmitisícovky Annapurnu II, III, IV a Gangapurnu. Trek je poměrně náročný vzhledem k velkému převýšení 1200 metrů, které se musí absolvovat jak nahoru tak dolů.

Obsah článku
Recenze

Výstupová trasa k jezeru

Turistická stezka k Ice Lake, značená modrobílými značkami, jako všechny vedlejší treky, začíná hned na hlavní ulici v Brace. Dále pak pokračuje přes původní, turismem nezkaženou, část vesnice. Cesta vede prakticky neustále do velmi strmého kopce po kamenných pěšinkách, které kolikrát spíše než turisté vytváří místní přežvýkavci. Při popadání dechu zde má člověk možnost kochat se nádhernými výhledy na téměř celý masív Annapuren, který se s přibývajícími metry stává stále mohutnější a impozantnější i na celé údolí řeky Marsyangdi.

Pohled na Annapurnu II (uprostřed) a Annapurnu IV (vpravo)

Navigovat na mapě
4 192 m / 13 753 ft

Zhruba ve dvou třetinách výstupu k jezeru se nachází vyhlídka do údolí a na okolní hory s několik desítek metrů dlouhou stěnou tvořenou pouze modlitebními vlaječkami, odkud jsou pohledy opravdu dech beroucí.

Pohled na Annapurnu II (uprostřed) a Annapurnu IV (vpravo)

Pohled na Annapurnu III (vlevo) a Gangapurnu (vpravo)

Navigovat na mapě
4 180 m / 13 714 ft

Je to tedy ideální místo na odpočinek před dalším stoupáním.

Pohled na Annapurnu III (vlevo) a Gangapurnu (vpravo)

Téměř na vrcholu

Navigovat na mapě
4 586 m / 15 046 ft

Kromě slavnějšího, většího a výše poleženého Ice Lake se cirka 10 minut před vrcholem výstupu nachází ještě jedno menší jezírko, které připomíná spíše větší louži než jezero, i tak kombinace vody a velehor působí nádherně.

Téměř na vrcholu

Dosažení Ice Lake

Navigovat na mapě
4 618 m / 15 151 ft

Jezero, které dle očekávání i názvu po většinu roku svírá ve svých spárech mráz a led, se rozprostírá na plošině obklopené ze tří stran okolními čtyř až petitisívovými vrcholy.

Dosažení Ice Lake

Gompa před jezerem

Navigovat na mapě
4 617 m / 15 148 ft

Ze čtvrté strany se plošina otevírá přímo k Annapurně III. Před jezerem na kraji plošiny majestátně stojí gompa s vlajícími lungty.

Gompa před jezerem

Výhled z okolních kopců

Navigovat na mapě
4 618 m / 15 151 ft

Z kopců nad jezerem jsou neskutečné výhledy na jezero společně s Himalájskými velikány, které během dne postupně halí mraky.

Výhled z okolních kopců

Kdy zahájit výstup

Pro začátek výstupu se doporučuje 6. hodina ráno. Pokud si přivstanete a tento čas dodržíte, budete mít jedinečnou možnost užít si zhruba 4 hodiny a 1200 výškových metrů vzdálené jezero téměř bez lidí. Cesta nahoru a dolů vede po stejné stezce, na které nikde není možnost doplnit zásoby tekutin. Jediný zdroj vody se nachází na vrcholu v podobě přítoku do jezera. Tekutiny tedy není dobré podcenit.

Sestup do Braky

Při sestupu se můžete kochat údolím řeky Marsyangdi, ve kterém se nachází i turistické centrum této oblasti mestečko Manang, na jehož okraji vytváří voda tající z ledovce na stěně Gangapurny ledovcové jezero Gangapurna Tal

Sestup do BrakyČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam