Výlety z La Pazu

Výlety z La Pazu

Východisko na celou řadu krásných výletů

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 1 týden

La Paz, zajímavě položené hlavní město Bolívie, vám může posloužit na řadu dní jako perfektní východisko na spoustu výletů nejen po blízké Cordilleře Real

Obsah článku
Recenze [2x]

1. den

Prohlídka La Pazu

na vlastní město vám stačí jeden den. Stejně jsou na něj nejlepší vyhlídky z hrany údolí a budete se sem navíc vracet z výletů po okolí

2. den

Výlet na Chacaltayu a Měsíční údolí

Druhý den můžete vyzkoušet svou aklimatizaci lehkým výstupem na horu Chacaltaya. na odpoledne si projděte Měsíční údolí na jižním předměstí La Pazu.

Článek: Výstup na Chacaltayu

Parádní vyhlídka na Cordilleru Real

Hora Chacaltaya (5 363m n. m.) rozkládající se jen 25 kilometrů od hlavního města Bolívie La Pazu se proslavila hlavně tím, že na jejím svahu bylo kdysi jediné bolívijské lyžařské středisko s nejvýše položeným vlekem na světě. Po tom, co se ledovec definitivně rozpustil, se sem už na lyže rozhodně nejezdí, ale za půldenní výlet i tak stojí. Jednak se můžete kochat krásnými výhledy na Kordilleru Real s krásnou šestitisícovou horou Huayna Potosí v popředí, anebo pokud jste jen "víkendový" turista, můžete tu jednoduše zdolat i pětitisícovou hranici nad mořem.

Článek: Prohlídka Měsíčního údolí

Síla eroze v plné kráse

Na samém jižním a spodním konci La Pazu se nachází zajímavá oblast zvětralých skalních věží příznačně nazvaná Valle de la Luna (Měsíční údolí). Samotná lokalita je relativně malá (nachází se na ploše cca 400x200 metrů), tak její návštěva zabere okolo hodinky. Pokud však máte v La Pazu volné odpoledne, není rozhodně na škodu sem zajet a pokochat se mocnou sílou přírody.

3. den

Sjezd na kolech slavnou silnici Smrti

na třetí den si domluvte cyklovýlet po slavné silnici smrti. Téměř pořád z kopce z ledových hor do mlžného Yungasu – zajímavý zážitek

Místo: Bolívijská silnice smrti

Nejslavnější jihoamerická silnice

Pokud se chcete dostat do Yungasu či až do Amazonie z náhorní planiny Altipláno čeká vás vždy pořádný sjezd dolů. Nejslavnější takovou silnicí je Camino de la Muerte - Silnice smrti, kde však dnes potkáte většinou už jen cyklisty, díky nové o něco bezpečnější silnici.

4. den

Výlet do kaňonu Palca

Čtvrtý den se vydejte do skvostného kaňonu Palca a pokochejte se stovkami skalních věží.

Článek: Výlet do kaňonu Palca

Kamenná krása s vyhlídkou na Illimani

Spousta přírodních krás a velkolepých geologických útvarů tak blízko města. To je kaňon Palca poblíž hlavního města Bolívie La Paz.

5. - 7. den

El Choro trek

Pokud si chcete projít i nějakou inckou stezku je z La Pazu dobře dostupný trek El Choro.


Článek: El Choro trek

Přes Andy po incké stezce

S přehledem nejslavnější bolívijský trek vedoucí po staré incké stezce je El Choro. Během jen několika dnů projdete několik vegetačních pásů od náhorní pláně Altipláno, přes hlavní andský hřeben s výhledem na ledovci pokryté hory, alpínské louky se sporou vegetací, mlžným Yungasem až po dusnou džungli, kde kolem vás budou poletovat kolibříci. Navíc si tento trek užijete prakticky sami, protože ho kupodivu absolvuje jen velmi málo turistů.


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam