Idaho

Výlet do parku Crater of the Moon

Je libo trochu sopečné deprese?

Napsal/a 5 článků a sleduje jej/ji 1 cestovatel
(2 hodnocení)
Výlet do parku Crater of the Moon
Vloženo: 20.11.2017
Autor: Gabča Šnirchová © gigaplaces.com

Pokud Vám zbude cestou z Yellowstonu volné půldne, můžete se vydat 230 mil na jihozápad do národního parku Crater of the Moon. Tento zajímavý krajinný útvar je hrdým nositelem svého jména, protože to, co Vám nabídne je opravdu měsíční krajina.

Crater of the Moon - pohled na sopečný kužel

Rozsáhlá oblast, která se rozkládá severozápadně od města Salt Lake City, v americkém státě Idaho je tvořena ztvrdlou lávou, která se tudy valila před 15 tisíci lety, ne ale ze sopky, jak by mohlo devět z deseti lidí předpokládat, ale ze zlomů v zemské kuře. Není moc známá, ale nemějte obavy, nejen svou rozlohou může konkurovat i turisticky více zprofanovaným přírodním parkům. Naleznete zde roztodivné lávové skulptury, lávové kužely (Inferno Cone) i obrovská lávová pole, která z dálky vypadají, jako čerstvě pooraná pole.

Crater of the Moon - pohled na sopečný kužel
Autor: Gabča Šnirchová © gigaplaces.com

Crater of the Moon - jeskyně

Valící se láva vytvořila také obdivuhodný jeskynní systém. Pro vstup do něj budete potřebovat povolenku. Ta je k vyzvednutí v návštěvnickém centru. K ní si pak přibalte i dobrou svítilnu a kvalitní obuv. Dole je tma jako v ranci a skáče se ze šutru na šutr, takže bacha na kotníky. Také není nic neobvyklého, když Vám kolem hlavy prolítne netopýr. Brr! Pravdou ale je, že my jsme do jeskyní sestoupili a žádnou povolenku jsme neměli. A nemyslím si, že by ji měli ostatní spolunávštěvníci, které jsme dole potkali. Pěší turistická trasa k jeskyním je asi 1 km dlouhá, v půli se rozdvojuje. Pravá větev vede jeskyni Indian Tunnel. Levá končí u jeskyně Beauty Cave.

Crater of the Moon - jeskyně
Autor: Gabča Šnirchová © gigaplaces.com

Crater of the Moon - země nikoho

Prohlídkový okruh, který vede přírodním parkem je vcelku krátký. Má jen 7 mil. Ale nenechte se tím zmýlit, lávová oblast pokrývá cca 1600 km² půdy. Je tedy cca 80 km dlouhá a 20 km široká. Při vstupu akceptují Annual Pass. Nám při návštěvě počasí moc nepřálo. Ač konec léta, nad zemí se vznášel silný opar. Takže měsíční krajina měla trochu smutný nádech. Škoda. Tmavá vyvřelina mohla pěkně kontrastovat s modrou oblohou. Věřím ale, že Vám počasí vyjde! Na viděnou!

Crater of the Moon - země nikoho
Autor: Gabča Šnirchová © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (2)

Chtějí tam (1)

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Součást gigalistu

Giga List: Nejkrásnější místa západu USA

Západ USA, tedy státy Kalifornie, Utah, Nevada, Arizona a částečně i Colorado jsou vyhlášené nádhernými národními parky. Najdete… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější místa západu USA
Součást gigalistu

Giga List: Nejkrásnější národní parky USA

V USA najdete jedny z nejkrásnějších národních parků světa. Není to jen nejstarší národní park Yellowstone či největší kaňon… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější národní parky USA
Součást gigalistu

Giga List: Nejkrásnější výlety západu USA

Díky nádherné krajině a desítkám národních a státních parků na západě USA zde můžete podniknout jedny z nejlepších výletů a túr… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější výlety západu USA
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 2 cestovatelé

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě USA? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Magazín: Nejluxusnější místa Řecka

Řecko je pro mnohé tou nejkrásnější zemí ve Středomoří. Nabízí neskutečných téměř 14 tisíc kilometrů pobřeží s více jak dva… pokračovat ve čtení

Nejluxusnější místa Řecka