Švýcarsko

Túra Zermatt - Riffelsee - Gornergrat

Za výhledy na Matterhorn

Luboš Zíka
Napsal/a 2 článků
(1 hodnocení)
Túra Zermatt - Riffelsee - Gornergrat
Vloženo: 27.03.2018
Autor: Luboš Zíka © gigaplaces.com

Výchozím místem této túry je město Zermatt, odkud většina návštěvníků vyjíždí zubačko. My jsme se ale rozhodli pro méně obvyklou variantu a z Zermattu jsme začali stoupat pěšky přes Riffelsee. První pohled na Matterhorn se nám poskytl již na konci městečka a to bylo na delší dobu všechno,U jezírka Riffelsee se už setkáte s větším počtem turistů přicházejících z blízké stanice zubačky. My jsme ale pokračovali dál a došli až na konečnou stanici Gornergrat, cestu zpět jsme zvolili služby železnice.

Start túry v Zermattu

Výchozím místem túry je městečko Zermatt, kam je vjezd autem přísně zakázán, proto je nutné použít železnici z města Täsch – posledního místa, kam se autem nebo autobusem dostanete. Nejsnadnější je nechat se pak vyvézt zubačkou z městečka Zermatt až na vrchol Gornergrat, po kterém je celá železnice překonávající převýšení 1500 metrů pojmenovaná. Z konečné stanice scházíte do údolí a Matterhorn máte stále před sebou jako na dlani. My jsme se ale rozhodli pro méně obvyklou variantu a z Zermattu jsme začali stoupat pěšky přes Riffelsee a vrchol Matterhornu se nám tak postupně začal ukazovat. První pohled na sebe nám poskytl již na konci městečka a to bylo na delší dobu všechno, dokud jsme nenasbírali potřebné výškové metry.

Start túry v Zermattu
Autor: Petr Liška © gigaplaces.com

Výhled Matterhorn

U jezírka Riffelsee se už setkáte s větším počtem turistů přicházejících z blízké stanice zubačky. Tady už je Matterhorn vidět v plné své kráse a za bezvětrného počasí se jeho strmé stěny zrcadlí na hladině jezera. To ale nebyl náš případ, ale i tak jsme měli na počasí štěstí.

Výhled Matterhorn
Autor: Petr Liška © gigaplaces.com

Výhled na ledovec Grenzgletscher z Gornergratu

Zhruba 100m nad jezerem můžete nasednout na vlak a vydat se oběma směry. My jsme ale pokračovali dál a došli až na konečnou stanici Gornergrat, kde se můžete občerstvit v místní restauraci nebo se jako v našem případě kochat úžasným výhledem na Matterhorn, na masiv Monte Rosa s nejvyšším vrcholem Švýcarska Dufourspitze a v neposlední řadě dech beroucím pohledem na ledovec Grenzgletscher. Pro cestu zpět jsme za „mírný poplatek“ 45 Franků zvolili služby železnice. Podvečerní Zermatt nás odměnil atmosférou města žijícího hlavně z turismu. Kyvadlová doprava vlakem mezi Zermattem a Täschem funguje s pověstnou Švýcarskou přesností, ostatně jako všechno tady.

Výhled na ledovec Grenzgletscher z Gornergratu
Autor: Petr Liška © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (3)

Chtějí tam (1)

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Součást itineráře

Článek: Túry a horské výstupy ve Walliských Alpách

Walliské Alpy nabízejí nespočet krásných túr a horských výstupů. Nejvyšším vrcholkem Walliských Alp je Dufourspitze (4 634m n. m.… pokračovat ve čtení

Túry a horské výstupy ve Walliských Alpách
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 1 cestovatel

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Švýcarsko? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Magazín: Nejluxusnější místa Řecka

Řecko je pro mnohé tou nejkrásnější zemí ve Středomoří. Nabízí neskutečných téměř 14 tisíc kilometrů pobřeží s více jak dva… pokračovat ve čtení

Nejluxusnější místa Řecka