Slovensko

Rozhľadňa Opava

Výhľad na lesy

Marian Gabor
Napsal/a 77 článků a sleduje jej/ji 5 cestovatelů
Rozhľadňa Opava
Vloženo: 04.11.2020
© gigaplaces.com
Vhodné pro:
Autoturisty
Rodiny s dětmi
Výletníky
Cestovatele
Byli tam:
Chtějí tam:

Rozhľadňa Opava má výšku 20 metrov a nachádza sa nad rovnomennou obcou Opava na vrchu Opavská hora s nadmorskou výškou 577 m n.m. Na rozhľadňu vedie dobre značená žltá turistická značka. Cesta trvá približne tridsať minút a dole je to približne rovnaký čas, keďže záver je kus strmší a najmä v prípade sucha je cesta prašná a dosť sa šmýka. Auto sa dá zaparkovať hneď pri hlavnej ceste v prípade ak idete z Veľkého Krtíša tak po ľavej strane. Parkuje sa hneď pri turistickej značke, prípadne sa dá kus ďalej zájsť autom po asfaltovej ceste. 

Cesta cez les

Na začiatku turistickej trasy je potrebné ísť stále po asfaltovej ceste a obísť lúku a potom turistický chodník následne vstupuje do veľmi pekného dubového lesa, ktorým prechádza veľká časť cesty. Pri ceste späť sme už lepšie videli, ako presne prechádza chodník tak sme si to skrátili krížom cez lúku, kde je možné nazbierať viacero liečivých byliniek. 

Cesta cez les
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com

Rozhľadňa

Približne po 25 minútach cesta odbáča z lesnej cesty na strmšiu lesnú cestičku, ktorá končí na lúke pod rozhľadňou. Počas stúpania je možné vidieť aj zaujímavé druhy jašteríc a aj hadov, keďže s jedná o jednu z najteplejších oblastí Slovenska. Pod rozhľadňou sa nachádza aj veľmi pekné miesto na opekanie s lavičkami, kde je možné dopriať si aj dlhšiu chvíľu oddychu. 

Rozhľadňa
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com

Výhľad na sever

Pri pohľade na sever je vidieť do veľkej diaľky najmä do oblasti Krupinskej planiny a v prípade dobrého počasia stadiaľ vraj vidieť aj Nízke Tatry. Na webe som sa dočítal že v prípade dobrého počasia je vidieť aj Gerlachovský štít vo Vysokých Tatrách. Tým, že je rozhľadňa masívna tak je možné vystúpiť na ňu aj v prípade silnejšieho vetra, ako bolo aj v mojom prípade. 

Výhľad na sever
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com

Výhľad na juh

Pohľad na juh smerom ku Maďarsku prináša výhľady na viaceré vrcholy a kopce, ktoré sa nachádzajú v Maďarsku. Pre lepší prehľad je doplnený na rozhľadni aj popis vrcholov, ktoré sú viditeľné v okolí. 

Výhľad na juh
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com

Výhľad na východ

Smerom na východ je v popredí dominantný Kamenný vrch na ktorý sa taktiež dá dostať turistckým chodníkom, ktorý začína v susednej obci Kosihovce. 

Výhľad na východ
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Praktické informace

Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 0 cestovatelé

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Slovensko? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.