Prohlídka Pontevedra

Prohlídka Pontevedra

Galicijské město mostů

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost:
Obtížnost: Lehká
Čas: 0:30 hod

Pontevedra je právem druhé nejzajímavější historické město Galicie, provincie na severozápadě Španělska. Název města pochází z latinského Pontis veteris, v překladu „ starý most“, což odkazuje na původní římský most přes řeku Lérez, jež dělí město přibližně na dvě poloviny. Město leží na Svatojakubské poutní cestě z Portugalska do Santiago de Compostela, ale i tak není mezi turisty příliš známé.

Obsah článku
Recenze

Puente del Burgo ( Puente Viejo)

Pontevedra leží mezi břehy řek Pontevedra a Leréz, tudíž jednotlivé části města jsou propojeny zhruba 7 mosty. Puente del Burgo je mostem nejstarším, který dal městu jeho název.

Puente del Burgo ( Puente Viejo)

Basilica de Santa María la Mayor

Trojlodní basilica z 16. století postavena v gotickém stylu. Bohatě zdobená fasáda se sochami apoštolů a rozetový oknem, kolem kterého jsou busty objevitelů Kryštofa Kolumba a Hernána Cortéze.

Basilica de Santa María la Mayor

ruiny chrámu Santo Domingo

Monumentální ruiny bývalého chrámu Santo Domingo v historickém centru města. Místo odkud na vás při procházce městem dýchne historie.

ruiny chrámu Santo Domingo

Iglesia La Peregrina

Iglesia La Peregrina

Kostel Panny Marie Poutnice je se svou kupolí a 2 věžemi dominantou města. Již od svého založení fungoval jako kostel pro poutníky na cestě do Santiaga de Compostela.

Plaza de la Herrería

Hlavní náměstí, centrum města s množstvím kaváren a zmrzlináren, zahradami a fontánou z 16. století. V blízkosti se nachází i poutní kostel Panny Marie a kláštěr Svatého Františka.

Plaza de la Herrería


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam