Itálie

Prehliadka Pisy

Čo ďalšie ponúka mesto okrem šikmej veži ?

Marian Gabor
Napsal/a 77 článků a sleduje jej/ji 5 cestovatelů
(1 hodnocení)
Prehliadka Pisy
Vloženo: 15.11.2019
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com
Vhodné pro:
Autoturisty
Rodiny s dětmi
Rodiny s kočárkem
Seniory
Výletníky
Cestovatele
Dovolenkáře

Talianske mesto Pisa je známe najmä vďaka šikmej veži a priľahlému námestiu s katedrálou, baptistériom, cintorínom a múzeom. Okrem týchto hlavných atrakcií mesto neponúka ďalšie známe pamiatky, avšak túlať sa uličkami tohto mesta jednoznačne stojí za to a oplatí sa tu stráviť deň alebo deň a pol času a neskončiť len pri prehliadke námestia Piazza del Duomo.

Ráno

Prehliadka mesta začína od stanice a postupne prechádza cez všetky zaujímavé miesta v meste ktoré sa nám podarilo navštíviť. Začíname cestou od ubytovania, ktoré sa nachádzalo asi 10 minút pešo od vlakovej stanice a na úvod sa vyhýba hlavným uličkám ale ide ku starej pevnosti v ktorej vnútri sa nachádza pekný parčík.

Ráno
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com

Rieka Arno

Rieka Arno preteká cez mesto a oddeľuje od seba staršiu a novšiu časť historického centra mesta. Cez rieku prechádza viacero mostov, ktoré navzájom spájajú tieto časti. Fotka bola spravená z mosta Ponte della Fortezza ktorým prechádzame do novšej časti mesta.

Rieka Arno
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com

Piazza Garibaldi

Piazza Garibaldi sa môže označiť aj ako vstup do najstaršej časti mesta, odkiaľ chodí väčšina turistov od rieky smerom ku šikmej veži. Námestie sa nachádza pri moste Ponte di Mezzo.

Piazza Garibaldi
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com
Malebné uličky
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com

Malebné uličky

Medzi Garibaldiho námestím a námestím Piazza di Duomo môžete ísť pomedzi davy turistov po hlavnej ulici, alebo sa prejsť cez zaspaté maličké uličky, kde nestretávate v ranných hodinách takmer žiadnych turistov a ani domácich a postupne môžete v týchto uličkách objaviť malebné kaviarničky kam nechodia turisti ale miestny a dať si spoločne s nimi typické talianske raňajky (kávu s croissant).

Tichý park

V prípade ak vás nezaujmú typické talianske raňajky, ale rozhodnete sa kúpiť si niečo do ruky, tak jedno z pekných oddychových miest môže byť aj park so sochou Pietra Leopolda I, ktorý sa nachádza v blízkosti Piazza del Duomo. V blízkosti sa nachádza aj pozostatok z rímskych kúpeľov z Nerových čias, avšak tie sú iba niekoľkými ruinami v strede rušnej križovatky.

Tichý park
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com
Šikmá veža
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com

Šikmá veža

Šikmá veža je najväčšou a najznámejšou dominantou mesta, nachádzajúca sa na námestí Piazza del Duomo. V jej okolí sa koncentruje aj väčšina turistov a teda námestie je značne preplnené aj mimo sezónu (október). V okolí veži sa dosť ťažko prechádza aj vďaka „narovnávačom“ ktorý si chcú spraviť fotku ako narovnávajú alebo inak držia šikmú vežu a neváhajú sa pre túto aktivitu postaviť aj do stredu chodníku a zablokovať všetkých ľudí okolo seba. Samotný vstup do šikmej veži sa odporúča kúpiť si už niekoľko dní vopred, pričom lístok stojí 18 euro (rok 2019) a kupuje sa na konkrétny čas, keďže kapacita veže je obmedzená, avšak mimo sezónu je možné kúpiť si lístok aj priamo na mieste.

Piazza del Duomo

Okrem samotnej šikmej veži sa na hlavnom námestí Piazza del Duomo nachádzajú aj Cattedrale di Pisa, Baptisterio di San Giovanni, Camposanto a Múzea. Lístok na všetky tieto atrakcie stojí 7 euro (rok 2019) a jednoznačne ho odporúčam kúpiť a všetkych ich aj navštíviť.

Piazza del Duomo
Autor: Dominika Šuleková © gigaplaces.com

Cintorín

Jednou z prvých miest ktoré sme navštívili bol cintorín, ale odporúčal by som vám najprv navštíviť Baptistérium, keďže sa tam najdlhšie čaká a tu netreba toľko čakať. Vo vnútri je ku nahliadnutiu viacero fresiek, ktoré sa postupne rekonštruujú, okrem toho sa tam nachádza veľké množstvo hrobov viacerých významných osobností miestnej histórie.

Cintorín
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com

Baptistérium

Krsiteľnica je najväčšou v Taliansku a zároveň

Baptistérium
Autor: Marian Gabor © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (6)

Chtějí tam (0)

Buď prvním, kdo tam chce!

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 1 cestovatel

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Itálie? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.