Ha Giang Loop na motorce

Ha Giang Loop na motorce

Provincie Ha Giang, Severní Vietnam

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Velmi malá
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 4 dny

Na oblast Ha Giang ve Vietnamu si doporučuji vyhradit dostatek dní, protože toto nádherné místo stojí za prozkoumání. V této lokalitě existuje několik okruhů, které se dají projet na motorkách. Nejčastěji se jezdí okruh 320 km, který trvá cca 4 dny. My jsme bohužel tolik času neměli, proto přikládám fotky pouze z toho, co se dá vidět na prvních 140 kilometrech a v nejbližím okolí města Ha Giang.

Obsah článku
Recenze [2x]

Ha Giang city

Co vidět v blízkém okolí než se vydáte na okruh Ha Giang?

Lung Tam market
Pokud máte naplánovanou návštěvu Ha Giangu i přes neděli, doporučuji se zajít podívat na místní tržiště, které je otevřené každou neděli do 10:00 hodin. Prodává se tam všechno, od zeleniny až po krávy.

Lung Khuy Cave
Krásné krápnikové jeskyně, kdo je ve Vietnamu neviděl, určitě stojí za to je navštívit.

Etnické vesničky
Jen pár kilometrů od města se nacházejí 2 etnické vesničky. My jsme tady navštívili jednu etnickou vesničku postavenou na rýžových polích. Lidé zde byli velmi přátelští, už z dálky na nás mávali a křičeli Hello. Možná to nebylo takové hello, jaké známe z angličtiny, protože jak jsem si později všimli, slůvkem hello se zdravili i mezi sebou a anglicky neuměli vůbec. Nicméně pochopili jsme správně, že se jedná o pozdrav a to nám stačilo :)

Čínské hranice
Jelikož jste opravdu kousek od hranic, můžete se zajet podívat i k hranicím s Čínou.

I přesto, že jsme se pohybovali jen v okolí města, viděli jsme tolik krásné přírody, o které se nám dosud ani nesnilo. Asi největší dojem u mě zanechala vesnička a příroda, ve které tito lidé žijí, jejich šťastné a přitom maximálně skromné životy. 

V okolí města Ha Giang

Stačí vyjet kousek za město a můžete si užívat krásné výhledy.

V okolí města Ha Giang

Ha Thanh Village

Navigovat na mapě
131 m / 430 ft

Jeden ze skromných příbytků etnické vesničky

Ha Thanh Village

Ha Thanh Village

Ha Thanh Village

22.843025, 104.935562

Na rýžových polích se pracuje od mala.

Okruh Ha Giang

Klasický okruh dlouhý 320 km

Mezi cestovateli je, z doslechu od místních, nejvíce oblíbený okruh dlouhý 320 km. Nejspíše proto, protože trvá cca jen 4 dny. Na cestu se můžete vydat sami nebo využít místních průvodců. Start začíná v městě Ha Giang, pokračuje se do městečka Quan Ba, poté do Yen Minh, dále přes nejkrásnější část celého okruhu Dong Van, Ma Pi Len Pass, až do městečka Meo Vac. Zpátky je nejlepší volit variantu přejezdu spodem přes Yen Minh a pokračovat k cíli, do města Ha Giangu. Pro lepší představu přikládám níže mapku. Kdo by se nechtěl vracet do Yen Minh, může projet celý okruh, který má cca 800 km.

Na okruh se můžete vydat s průvodcem, kdy jedete organizovaně se skupinkou lidí nebo jet sami dle svého plánu. Obojí má své výhody u nevýhody. S průvodcem se nestaráte o trasu, ubytování ani o stravu. Bez průvodce si můžete zastavit kdekoliv se vám zachce a nafotit spoustu zajímavých fotek. Nevýhodou je, že si dobu okruhu prodlužujete, protože máte pocit, že právě na tomto místě vyfotíte tu nejlepší fotku ever a o pár kilometrů dál vás opět krajina nutí zaznamenat si nádhernou scenérii hledáčkem objektivu. S tímto pocitem procestujete celý okruh, proto doporučuji mít dostatek paměťových karet a dostatek času na cestu. Navíc bez průvodce si můžete cestu zpříjemnit zajížďkami mimo hlavní silnice do nedalekých etnických vesniček, kde budete doslova atrakcí pro místní obyvatelstvo.

Vyjíždíte z města a první půl hodinu jedete celkem prašnou a frekventovanou cestou, takže většinu času máte přivřené oči, protože je máte plné písku. Helma s brýlemi tento problém vyřeší. Škoda, že jsme to nevěděli dříve :)
Přibližně po půl hodině to začne být zajímavé. Jste pod vysokými skalami, které jsou porostlé stromy tak moc, že se z nich stává nedobytná džungle. Kdyby se člověk chtěl dotknout samotné skály, musel by se k ní prosekat. My jsme po tom netoužili a tak jsme jeli dál nahoru do kopců. Díky vysokému stoupání jsme se dostali nahoru celkem rychle. Jak jsme nahoře zjistili, nebyli jsme úplně tak nahoře, protože se před námi rozprostřeli další hory a pak další. Proto doporučuji nešetřit na výkonu motorky a pořídit si tu silnější. Příroda je čím dál krásnějsí a vy si už jen užíváte krásy severního Vietnamu. Fotky asi řeknou více než tisíc slov, proto je přikládám pro představu, jak dechberoucí tohle místo je.
Co se týká ubytování, v každém z výše zníměných měst je možnost přespat v hotelu, hostelu či přes homestay.

Ha Giang okruh

Ukázka 320 km dlouhého okruhu v provincii Ha Giang

Ha Giang okruh

Cestou z Ha Giang

Navigovat na mapě
689 m / 2 260 ft

Místo, kde za sebou necháváte prašnou cestu a před vámi začínají krásné hory.

Cestou z Ha Giang

Začátek okruhu

Jeden z prvních výhledů, kdy se dostanete z města a zároveň výhled na poslední část prašné cesty.

Začátek okruhu

Cestou do městečka Quan Ba

První zastávka, kde si můžete odpočinout na okraji hory a dát si malé občerstvení.

Cestou do městečka Quan Ba

Tam Son - Oblast Quan Ba

Další z krásných a velmi oblíbených výhledů na kopečky.

Tam Son - Oblast Quan Ba

Song Mien

Cestou do odlehlé etnické vesničky.

Song Mien

Ve městečku Quan Ba

Pro místní děti jsme byli natolik velkou atrakcí, že ukončili vystoupení a přiutíkali se s námi seznámit.

Ve městečku Quan BaČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam