Rumunsko

Cindrel

Trek v okolí Sibiu

Vladimir Balusik
Napsal/a 1 článků
(1 hodnocení)
Cindrel
Vloženo: 28.05.2017
Autor: Vladimir Balusik © gigaplaces.com

Ak ste v Sibiu a chcete sa vydať na taký „menší“ trek, kde nestretnete veľa turistov a strávite príjemný deň, tak jedna z možností je vydať sa práve na Cindrel (2 244m n. m.)

Východisko na Cindrel

Jak se dostat pod horu

Najskôr sa musíte dostať zo Sibiu do Păltiniș, Pre mňa to bolo jednoduché, mám auto, ale cestou som stretol aj autobusy, no v neposlednom rade, by nebol zlý nápad zobrať si taxík, najmä ak je Vás viac a o náklady sa rozdelíte nebude to nijak závratná suma. GPS ma priviezla na vrchol cesty, bez nejakej bližšej špecifikáce miesta, kde na pravej strane v smere cesty je parkovisko. Obul som pohorky, zobral vhodný odev z auta, hodil do ruksaku, vzal psa a vydali sme sa na cestu, pôvodne bez nejakého bližšieho cieľa, chceli sme ísť smerom Cabana Oaşa. Keď budete na parkovisku v Păltiniș, tak do Google maps jednoducho zadajte Cabana Oaşa, smer je rovnaký.
Z parkoviska máte 2 možnosti, vyrazíte pešo, alebo si ešte cestu skrátite autom, cesta je zlá, žiaden asfalt, blato, jamy… Dácia a VW Pasat to dali. Ak máte auto s požičovne, asi by som to riskol, ja zo starým Peugeotom som sa neodvážil, každopádne budete pokračovať asi 50m v smere jazdy dole s kopca a dáte sa doľava potom už budete pokračovať po ceste, ktorá je značená celkom dobre (červené značky).

Cindrel

Ako príjemne stráviť deň v okolí Sibiu

Zo začiatku pôjdete po ceste lesom až sa dostanete ku kolibám, sú tam 3 opustené koliby a jedna nová po cca 500m budete musieť odstaviť auto, pokiaľ ste išli autom a vydať sa v pravo do lesa, kam už autom rozhodne neprejdete. Po krátkom stúpani sa dostanete na hrabeň a hrebeňom budete pokračovať až k rozcestníku kde ku chate to bude 45minút, tu môžete vypnúť GPS a vydať sa už podľa značiek na vrchol, vrchol je 1,5 hodiny.
Cesta je nenáročná ide sa príjemne, nie sú tu nejaké náročné stupania či klesania, žiadne veľké skaly, ale neustále mierne klesáte či stúpate a vrchol je pekne ďaleko.
Moje odporúčanie, vyrazte skôr ako ja, ja som vyrážal okolo 11 a už som bol pod miernym časovým tlakom aby som sa vrátil za svetla, čistá voda tam je aj keď som ju nepil, ale nebál by som sa jej. Na vrchole neustále fúkalo a v lete by som si zobral opaľovací krém pre tých čo sa ľahko spália.

Felix na vrchole
Autor: Vladimir Balusik © gigaplaces.com

Felix na vrchole

Ďalší vrchol s mojím verným parťákom

Zostup

Cieľ je v nedohľadne

Zostup
Autor: Vladimir Balusik © gigaplaces.com

Chill out

Kráta prestávka pri zostupe

Chill out
Autor: Vladimir Balusik © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (1)

Chtějí tam (0)

Buď prvním, kdo tam chce!

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 1 cestovatel

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Vladimir Balusik
26.05.2017 19:10
Výborný

Super prechádzka na jeden deň a sckvelý spôsob ako zničiť psa :)

Láká tě Rumunsko? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.