Cindrel

Cindrel

Trek v okolí Sibiu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Liduprázdná
Obtížnost: Nadprůměrná
Čas: 9:00 hod

Ak ste v Sibiu a chcete sa vydať na taký „menší“ trek, kde nestretnete veľa turistov a strávite príjemný deň, tak jedna z možností je vydať sa práve na Cindrel (2 244m n. m.)

Obsah článku
Recenze [1x]

Východisko na Cindrel

Jak se dostat pod horu

Najskôr sa musíte dostať zo Sibiu do Păltiniș, Pre mňa to bolo jednoduché, mám auto, ale cestou som stretol aj autobusy, no v neposlednom rade, by nebol zlý nápad zobrať si taxík, najmä ak je Vás viac a o náklady sa rozdelíte nebude to nijak závratná suma. GPs ma priviez­la na vrchol cesty, bez nejakej bližšej špecifikáce miesta, kde na pravej strane v smere cesty je parkovisko. Obul som pohorky, zobral vhodný odev z auta, hodil do ruksaku, vzal psa a vydali sme sa na cestu, pôvodne bez nejakého bližšieho cieľa, chceli sme ísť smerom Cabana Oaşa. Keď budete na parkovisku v Păltiniș, tak do Google maps jednoducho zadajte Cabana Oaşa, smer je rovnaký.
z parkoviska máte 2 možnosti, vyrazíte pešo, alebo si ešte cestu skrátite autom, cesta je zlá, žiaden asfalt, blato, jamy… Dácia a VW Pasat to dali. Ak máte auto s požičovne, asi by som to riskol, ja zo starým Peugeotom som sa neodvážil, každopádne budete pokračovať asi 50m v smere jazdy dole s kopca a dáte sa doľava potom už budete pokračovať po ceste, ktorá je značená celkom dobre (červené značky).

Cindrel

Ako príjemne stráviť deň v okolí Sibiu

Zo začiatku pôjdete po ceste lesom až sa dostanete ku kolibám, sú tam 3 opustené koliby a jedna nová po cca 500m budete musieť odstaviť auto, pokiaľ ste išli autom a vydať sa v pravo do lesa, kam už autom rozhodne neprejdete. Po krátkom stúpani sa dostanete na hrabeň a hrebeňom budete pokračovať až k rozcestníku kde ku chate to bude 45minút, tu môžete vypnúť GPs a vydať sa už podľa značiek na vrchol, vrchol je 1,5 hodiny.
Cesta je nenáročná ide sa príjemne, nie sú tu nejaké náročné stupania či klesania, žiadne veľké skaly, ale neustále mierne klesáte či stúpate a vrchol je pekne ďaleko.
Moje odporúčanie, vyrazte skôr ako ja, ja som vyrážal okolo 11 a už som bol pod miernym časovým tlakom aby som sa vrátil za svetla, čistá voda tam je aj keď som ju nepil, ale nebál by som sa jej. na vrchole neustále fúkalo a v lete by som si zobral opaľovací krém pre tých čo sa ľahko spália.

Felix na vrchole

Felix na vrchole

45.656395, 23.931297

Ďalší vrchol s mojím verným parťákom


Zostup

Cieľ je v nedohľadne

Zostup

Chill out

Kráta prestávka pri zostupe

Chill out


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam