Chocolate Hills

Chocolate Hills

U čokoládových kopců

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Nulová
Čas: 0:30 hod

Chocolate Hills jsou kopce, které mají tvar kůželu. Nacházejí se na filipínském ostrově Bohol. Svůj název získaly díky hnědé barvě, kterou mají v období sucha.

Obsah článku
Recenze

U kopců

aneb i adrenalinový fanoušek si přijde na své

Kopce se nachází mezi městečky Carmen, Batuan a Sagbayan. Asi nejznámější vyhlídka se nachází ve městečku Carmen, kde zaplatíte vstupní poplatek a pak už zbývá jen vyjít menší kopeček a jste na vyhlídce. Pro adrenalinové nadšence nabízí okolí kopců několik aktrakcí, ať už je to Zip line mezi kopci nebo projížďka na čtyřkolkách po okolí. Projet se také můžete na paddle boardu na nedaleké řece.

Kopce všude kam se podíváš

Kopečky jsou si velmi podobné a stojí po skupinkách. Na první pohled je vidět, že jejich povrch je jiný, než v okolí. Jsou porostlé trsy tvrdé trávy, které se v období sucha (únor-květen) zbarví do hněda.

Kopce všude kam se podíváš

Zkamenělé slzy obra

Filipínci mají pověst, že kopce vznikly z neopětované lásky. Podle pověsti se obr zamiloval do pozemské dívky, kterou se rozhodl unést. Dívka ale lásku neopětovala, onemocněla a nakonec zemřela. Obr se se smrtí milované dívky nedokázal smířit a rozhodl se vyplakat. Při dopadu na zem jeho slzy zkameněly a tím vznikly Čokoládové hory.

Zkamenělé slzy obraČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam